Euro U21: Polska wygrywa z Włochami po świetnym meczu obrony

19.06.2019 23:30

Polska - Włochy U21: Wygrywamy z Włochami 1:0 po golu z woleja Krystiana Bielika i świetnej grze obronnej.

Polska U-21 fot. Twitter

Nieprawdopodobne stało się faktem: reprezentacja Polski w piłce nożnej do lat 21 wygrała swój drugi mecz na EURO U21, tym razem pokonując 1:0 Włochy i pewnie zmierza do awansu do półfinałów tego turnieju oraz gry na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Polska - Włochy: Przebieg drugiego meczu Polaków na Euro U21

Mecz rozpoczął się tak, jak w zasadzie wyglądał do samego końca: Włosi nacierali, a my czekaliśmy na kontry. W pierwszej części spotkania to gospodarze turnieju zdecydowanie przeważali, konstruując sobie raz za razem akcje, z których obronną ręką wyciągali nas albo Kamil Grabara, albo nasz blok defensywny, jednak to "biało-czerwoni" objęli prowadzenie na pięć minut przed końcem tej połowy. Po faulu na Szymonie Żurkowskim do rzutu wolnego z dogodnej pozycji podszedł Dawid Kownacki. Polski napastnik uderzył słabo, w mur, ale piłka odbiła się od zawodników Włoch tak, że futbolówka znalazła się na nodze Krystiana Bielika. Obrońca Arsenalu nie zastanawiał się i uderzeniem z woleja posłał piłkę do siatki przy prawym słupku bramki Alexa Mereta.

Do końca pierwszych 45. minut przyszło nam jeszcze smucić się z bramki strzelonej dla Włoch, która, na nasze szczęście, została odwołana po przekazanej informacji sędziów VAR-u do arbitra głównego spotkania, Alekseia Kulbakova, o spalonej pozycji strzelca wyrównującego gola, Riccardo Orsoliniego.

W kolejnej odsłonie obraz meczu nie uległ zmianie. Polacy byli niezmiernie naciskani przez przeciwnika, a od straty gola ratowali nas jedynie Krystian Bielik, Paweł Bochniewicz, Mateusz Wieteska oraz Kamil Grabara. Najbliżej pokonania polskiego golkipera był Lorenzo Pellegrini, jednak jego bomba z prawej nogi wylądowała jedynie na słupku.

W 87. minucie meczu doszło do nieciekawego starcia Sebastiana Szymańskiego ze świeżo pojawionym na boisku Nicolo Zaniolo. Włoch z niezwykłym impetem i wyprostowaną nogą wszedł w polskiego pomocnika, za co powinien obejrzeć czerwoną kartkę, jednak sędzia zdecydował się ukarać zawodnika jedynie żółtym kartonikiem.

ME U21: Kiedy i z kim kolejny mecz Polaków na Euro do lat 21?

Do końca spotkania, poza kolejną salwą włoskich ataków, nie wydarzyło się nic więcej, a arbiter z Białorusi zagwizdał po raz ostatni. Polacy wygrali z reprezentacją Włoch 1:0 po golu Krystiana Bielika i tym samym zdobyli kolejne trzy punkty w TABELI GRUPY A. "Biało-czerwoni" z sześcioma oczkami na koncie prowadzą w tej klasyfikacji i są o krok od awansu do półfinałów ME U21. Kolejny pojedynek podopiecznych Czesława Michniewicza z reprezentacją Hiszpanii już w sobotę, 22 czerwca o godzinie 21:00.

Oto zapis relacji z drugiego meczu Polaków w ramach Mistrzostw Europy U21:

90+4'

Koniec spotkania! Polacy wygrywają z Włochami 1:0 po golu Krystiana Bielika. Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie przeżyte emocje tego meczu i zapraszamy na nasze kolejne relacje.

90+4'

Z piłką w polu karnym Polaków znalazł się Dimarco, ale Bielik odebrał futbolówkę włoskiemu obrońcy. Po prawej stronie boiska przewraca się faulowany Fila, kradniemy minuty meczu.

90+3'

Kolejną akcję Włochów przerywa spalony. Na ofsajdzie znalazł się Tonali.

90+2'

Słabe dośrodkowanie Polaków i w natarciu ponownie Włosi. Rzut rożny dla podopiecznych Di Biagio.

90+1'

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry. W tym czasie faulowany był znowu Buksa, mamy rzut wolny.

90'

Ruszył z akcją Szymański, ale Polak nie miał komu zagrać piłki. "Biało-czerwoni" opadają z sił.

89'

Żółta kartka dla Adama Buksy za faul na włoskim piłkarzu.

87'

Żółta kartka dla Zaniolo za okropne wejście na Szymańskim. Polak leży na boisku i zwija się z bólu, lecz po krótkim czasie wznawia grę.

86'

Ładna, solowa akcja Chiesy, jednak dośrodkowanie Włocha po raz kolejny zablokowane przez polskich obrońców. Fenomenalne spotkanie naszych defensorów.

85'

Mancini szukał dośrodkowaniem w polu karnym Polaków Keana, ale Włoch nie zdołał dopaść do piłki.

84'

Mocno niecelny strzał z dystansu Dimarco.

81'

Nieudane dwa rzuty rożne w wykonaniu Włochów.

80'

Dobre wejście Pestki i zablokowane dośrodkowanie Keana. Będzie rzut rożny dla Włochów i zmiana w tej reprezentacji: za Adjaponga na boisku zamelduje się Nicolo Zaniolo.

79'

Na bramkę Włochów pobiegł wypoczęty Buksa, ale nie miał wsparcia wśród kolegów i stracił piłkę.

78'

Cały czas Włosi kontrolują mecz, Polska w odwrocie, choć broni się bardzo umiejętnie.

76'

Zmiana w reprezentacji Polski: za kontuzjowanego Dawida Kownackiego na boisku pojawi się Adam Buksa.

75'

W czasie gdy na boisku leżał Kownacki, Pellegrini oddał na naszą bramkę bardzo groźny strzał, który ostatecznie wylądował na słupku. Następnie w polu karnym przewracał się inny Włoch, jednak na nasze szczęście sędzia nie zdecydował się na zagwizdanie rzutu karnego.

74'

Kean wywalczył dla Włoch rzut rożny. Rywale byli przez chwilę w natarciu, ale atak zakończył się wyłapaniem piłki przez Grabarę.

73'

Próbę strzału z dystansu podjął Żurkowski, ale świeżo upieczony zawodnik Fiorentiny nie zdołał powtórzyć swojego wyczynu z meczu z Belgią.

72'

Z lewej strony pola karnego Polaków dośrodkowywał Dimarco, ale na posterunku był i Wieteska, i Grabara.

71'

Kolejna akcja Włochów zakończona tym razem faulem w ataku zawodników Di Biagio.

70'

Dobra wrzutka Keana na głowę Chiesy, jednak włoski skrzydłowy nie zdołał doskoczyć do piłki.

69'

W ładnej solowej akcji pokazał się teraz Bielik. Faulowany jednak przez włoskich pomocników.

68'

Próbę przelobowania bramkarza z połowy boiska podjął Dawid Kownacki. Próbę.

67'

Z drugiej strony boiska przed szansą na bramkę stanął Żurkowski, ale po ograniu obrońcy, piłkę zdołał wyłuskać mu spod nóg Meret.

66'

Dośrodkowanie Cutrone prosto w ręce Grabary.

65'

Przed świetną okazją na strzelenie gola stanął Dawid Kownacki, ale za słabo, za lekko uderzył Polak. Meret wyłapał piłkę bez większych problemów. Szkoda!

64'

Była szansa dla Włochów, z prawej strony boiska wrzucał w pole karne "biało-czerwonych" Adjapong, ale Włoch przerzucił bramkę Grabary.

63'

Piękne, mocne uderzenie Tonaliego z dystansu minimalnie minęło poprzeczkę bramki Kamila Grabary. Mamy szczęście!

61'

Mocno, przy ziemi z rzutu wolnego uderzył Dimarco, ale Grabara, choć z problemami, wyłapał ten strzał.

60'

Długi atak pozycyjny Włoch zakończył się faulem Bochniewicza na Keanie. Będzie rzut wolny dla reprezentacji Włoch z groźnej pozycji.

59'

Przepychanka Barelli z Dawidem Kownackim - żółta kartka dla polskiego napastnika.

57'

Po kolejnej, nieudanej wrzutce Włochów mamy zmianę w tej reprezentacji: Sandro Tonali pojawi się na murawie za Mandragorę.

56'

Po prawej stronie pola karnego Włochów znalazł się z piłką przy nodze Kownacki, ale Polak nie zdołał dośrodkować do żadnego ze swoich kolegów z drużyny.

56'

Nieco wcześniej Patryk Dziczek ukarany żółtą kartką za wejście w Moise Keana.

55'

Zmiana w reprezentacji Polski: Jagiełło opuści boisko w zamian za Konrada Michalaka.

53'

Pierwszy korner zakończył się nieudanym, odbitym od obrońcy strzałem Włochów, drugi - kiepskim dośrodkowaniem.

52'

Świetne, długie podanie do Chiesy, ale strzał z pierwszej piłki Włocha FENOMENALNIE broni Grabara. Rzut rożny dla Włochów.

51'

Był rzut rożny dla reprezentacji Włoch po akcji Chiesy, z którego uderzał piłkę przewrotką Pellegrini. Zawodnik AS Romy wycelował minimalnie nad poprzeczką.

50'

Dla Włochów z dystansu po raz kolejny próbował Mandragora, jednak po raz kolejny również mocno niecelnie.

49'

Dobra akcja Polaków: z lewej strony pola karnego Włochów znalazł się Szymański, który mocną wrzutką chciał znaleźć na jedenastym metrze Dawida Kownackiego, niestety nieudanie.

48'

Dla Włoch z kolei z głębi pola próbował dośrodkowywać Barella. Na posterunku był Grabara.

47'

Próbowali skonstruować akcję Polacy, wrzucał w pole karne Pestka, lecz wprost w ręce Mereta.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania zmianą w reprezentacji Włoch: Moise Kean pojawił się na boisku za Orsoliniego.

HT

A tymczasem, w przerwie spotkania, przedstawiamy Państwu gola Krystiana Bielika:

45+2'

Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy meczu, które nie przyniosły jednak żadnej z drużyn ani jednej szansy. Koniec pierwszej części spotkania, jest 1:0 dla reprezentacji Polski po golu z woleja Krystiana Bielika.

45'

Dobre dośrodkowanie do Cutrone, Włoch uderzył mocno z główki, ale obok bramki Grabary.

45'

Sędzia odwołał decyzję! Był spalony przy golu Włochów, wciąż 1:0 dla Polski.

44'

Niestety, gol dla Włoch, strzelcem bramki Orsolini.

43'

Rzut rożny dla Włochów zakończony strzałem z dystansu Chiesy. Uderzenie piłkarza Fiorentiny mocno niecelne.

40'

GOOOL DLA POLSKI! Bielik dobił strzał z rzutu wolnego Kownackiego, piłka wpada do siatki. 1:0 dla "biało-czerwonych"!

39'

Wreszcie dłużej przy piłce Polacy, po podaniu od Bielika sfaulowany został Żurkowski. Mamy rzut wolny z dogodnej pozycji.

38'

Dimarco ładnie wycofał teraz futbolówkę do Barelli, lecz ten uderzył z pierwszej piłki, wysoko ponad bramką.

36'

Ponownie dośrodkować w nasze pole karne próbowali Włosi, tym razem Mandragora, ale pomocnik Udinese przelobował bramkę.

35'

Po starciu z Mancinim leżał na murawie Dawid Kowancki. Polak szybko wrócił do gry.

34'

Z dystansu uderzył także Barella, lecz wysoko ponad bramką.

32'

Ponownie przed szansą byli Włosi, wrzutka jednego z nich zmierzała na głowę Orsoliniego, ale w porę zainterweniował Polak. Rzut rożny zakończył się groźnym, acz niecielnym strzałem Manciniego.

31'

Piękne zagranie w drugie tempo Chiesy, przed szansą na strzelenie gola stanął Mandragora. Włoch minimalnie chybił przy swoim uderzeniu z pierwszej piłki.

30'

W odwecie ponownie z dystansu Chiesa, lecz ponownie wprost w ręce Grabary.

29'

Dobra akcja Polaków: na lewej stronie pola karnego Włochów znalazł się Sebastian Szymański, który szukał dośrodkowaniem Kownackiego, jednak zagrał ostatecznie niedokładnie.

27'

Dobra akcja Włochów: z prawej strony wrzucił piłkę w pole karne Adjapong, przed szansą na strzelenie gola stanął Chiesa, ale Włoch uderzył prosto w Kamila Grabarę.

25'

Leży na boisku Chiesa. Włoch wznowi mecz, ale jest wyraźnie poobijany.

24'

Wrzutki w pole karne Polaków próbował także Dimarco. Jego podanie przecięte przez naszych defensorów.

23'

Z daleka próbował uderzyć Orsolini, lecz zablokowany przez obrońcę "biało-czerwonych".

21'

Kolejną akcję przeprowadził Chiesa; Włoch wstrzelił piłkę w pole karne Polaków, a do odbitej przez naszych obrońców piłki doszedł Pellegrini, jednak uderzył wysoko ponad bramką.

20'

Ładna akcja Polaków, gra z pierwszej piłki, lecz ostatnie podanie do Kownackiego zostało zablokowane przez włoskiego obrońcę. Była okazja do kontry Włochów, ale w porę wyszedł z bramki Grabara.

19'

Kownacki naciskał teraz mocno na Mereta, ale włoski bramkarz nie pomylił się przy wybiciu futbolówki.

18'

Po dalekim podaniu Wieteski do Szymańskiego stanęliśmy przed szansą na atak, ale piłkę naszym reprezentantom odebrał w porę Adjapong.

17'

Znowu nacierają Włosi - podopieczni Di Biagio tworzą swoje akcje na naszej połowie boiska.

16'

Faul Barelli na Jagielle. Przez chwilę konstruowaliśmy obiecujący atak pozycyjny.

14'

Kolejna akcja Włochów zakończona wyłapaniem piłki przez Grabarę.

13'

Teraz nieco więcej spokoju na boisku, wymieniamy się posiadaniem piłki z Włochami.

11'

Mieliśmy też rzut rożny, zakończony zablokowanym strzałem Kownackiego oraz kolejnym kornerem, wybitym tym razem przez obrońców Włochów.

10'

Wreszcie akcja Polaków: piłkę do Bielika wycofał Żurkowski, Bielik uderzył lewą nogą przy pierwszym kontakcie, ale minimalnie obok bramki.

9'

Ponownie z dystansu Chiesa i ponownie broni Grabara.

8'

Z kolei teraz z prawej strony wrzucić próbował Adjapong. Włoch wywalczył rzut rożny, wypiąstkowany następnie przez Grabarę.

6'

Ponownie uderzenie z dystansu Włochów, z lewej strony strzelał Chiesa, fałszem, lecz wprost w ręce Grabary.

5'

Kolejna akcja Włochów, ale ponownie zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Orsoliniego.

4'

Tym razem z dystansu uderzał Chiesa, ale na nasze szczęście piłka nie dokręciła się do lewego słupka bramki Grabary.

3'

Włosi wyraźnie przycisnęli Polaków na początku meczu. Z lewej strony naszego pola karnego próbował wrzutki Chiesa, chwilę później z dystansu uderzał Pellegrini.

1'

Dobry początek Polaków, zaczęliśmy agresywnie i wysokim pressingiem. Po utracie piłki Polaków niezłą akcję przeprowadzili także Włosi, lecz wrzutka w pole karne Orsoliniego wyszła poza boisko.

1'

Rozpoczynamy mecz! Przy piłce Włosi.

20:59

Aleksei Kulbakov z Białorusi sędzią dzisiejszego meczu.

20:55

Oba zespoły wchodzą już na murawę, za chwilę odsłuchamy hymny reprezentacji.

20:50

W reprezentacji Polski selekcjoner Czesław Michniewicz zdecydował się na przeprowadzenie jednej zmiany wobec ostatniego spotkania z Belgią. Zamiast skrzydłowego Konrada Michalaka w jedenastce "biało-czerwonych" pojawił się Paweł Bochniewicz, a więc środkowy obrońca. Polski trener zapowiedział, że nie jest to jednak zmiana defensywna, ale próba wzmocnienia środka pola.

20:41

Druga reprezentacja Polski:

20:40

Na początek składy obu drużyn, pierwsi gospodarze turnieju:

20:37

Dobry wieczór, rozpoczynamy relację spotkania Włochy - Polska! Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania emocji drugiego meczu Polaków w ramach Mistrzostw Europy U21.