Zamknij

Jerzy Brzęczek zmienia zdanie. Powołania na mecze z Włochami i Irlandią za tydzień

Krzysztof Sobczak
20.08.2018 11:06
Jerzy Brzęczek ogłosi powołania tydzień później niż planowano
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek w poniedziałek 20 sierpnia miał ogłosić pierwsze powołania na mecze z Włochami i Irlandią, jednak ostatecznie pełna listę poznamy za tydzień.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Selekcjoner Jerzy Brzęczek powołania na mecze z Włochami i Irlandią ogłosi w poniedziałek 27 sierpnia. Tego dnia zostanie podana pełna lista powołanych zawodników" - napisał rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Jakie powody zmiany terminu?

Zmiana terminu może być podyktowana chęcią obejrzenia większej liczby kadrowiczów. W miniony weekend nie wystąpili m.in. Dawid Kownacki, Bartosz Bereszyński i Karol Linetty (wszyscy Sampdoria) oraz Krzysztof Piątek (Genoa). Spotkania tych drużyn zostały przełożone w związku z katastrofą w Genui. Ponadto w najbliższy weekend startuje Bundesliga, w której występują m.in. Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski. Oni mają za sobą m.in. spotkania w Pucharze Niemiec.

Kilku potencjalnych reprezentantów dopiero zmieniło kluby (Teodorczyk, Kurzawa), inni, jak np. Krychowiak czy Skorupski, powracają powoli do regularnej gry, a jeszcze inni nadal czekają na transfery. To dotyczy przede wszystkim niechcianego już w Hull City Kamila Grosickiego, fundamentalnej postaci w układance poprzedniego selekcjonera.

Włochy - Polska debiutem Brzęczka

Wyjazdowy mecz z Lidze Narodów Polska - Włochy (7 września) będzie debiutem Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Cztery dni później we Wrocławiu biało-czerwoni zmierzą się towarzysko z Irlandią.

RadioZET.pl/KS