07.09.2018 22:57

Reprezentacja Polski zremisowała z Włochami 1:1 w pierwszym meczu Ligi Narodów. Kontrowersyjny karny pozbawił biało-czerwonych historycznego wyniku.

Włochy - Polska: Polacy bliscy zwycięstwa. Kontrowersyjny karny dał Włochom remis fot. PAP

RELACJA NA ŻYWO. Treść odświeża się automatycznie co 60 sekund

W pierwszej połowie Polacy zaczęli spokojnie. Bliski otwarcia wyniku był Piotr Zieliński. W 6. minucie Lewandowski popisał się świetnym wyłożeniem do nadbiegającego w pole karne Zielińskiego. Ten nawet nie popatrzył gdzie stoi bramkarz i kopnął prosto w niego. Zawodnik Napoli poprawił się w 40. minucie. Lewandowski popisał się kapitalną asystą. Napastnik Bayernu dośrodkował w pole karne, Kurzawa zablokował rywala, a Zieliński pokonał z woleja Donnarummę.

W drugiej połowie do głosu zaczęli dochodzić Włosi. I tak w 76. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy: Chiesa opanował piłkę, Błaszczykowski zaatakował go od tyłu, więc arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Jednak powtórki pokazywały, że polski pomocnik najpierw trafił w futbolówkę. Do piłki podszedł Jorginho, który bez żadnego problemu wykorzystał jedenastkę.

Włochy - Polska 1:1 (0:1).

Bramki: dla Włoch - Jorginho (78-karny); dla Polski - Piotr Zieliński (40).