Zamknij

Polska - Włochy: Brzęczek szykuje dwa warianty [PRZEWIDYWANY SKŁAD]

Krzysztof Sobczak
14.10.2018 10:27
Jerzy Brzęczek
fot. PAP

Przed meczem Polska - Włochy w Lidze Narodów Jerzy Brzęczek ma kilka kłopotów. Zestawienie wyjściowego składu w dużej mierze będzie zależeć od zdrowia Grzegorza Krychowiaka i Artura Jędrzejczyka. Wygląda na to, że selekcjoner jest przygotowany na ich absencję.

Zagłosuj

Kto wygra mecz Polska - Włochy?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Pewne jest, że przeciwko Italii nie zobaczymy Mateusza Klicha, a to samo w sobie ogranicza pole manewru w środku pola. Ewentualna nieobecność "Krychy" sprawiłaby, że selekcjoner musiałby poszukać innych rozwiązań, aby zabezpieczyć tyły. Stąd też rozważą grę czwórką środkowych pomocników, a zatem wszystkimi, jakich będzie miał do dyspozycji.

Polska - Włochy. Znowu bez skrzydłowych?

Takie ustawienie byłoby podobne do tego, jakie Brzęczek zastosował w starciu z Portugalią. Funkcjonowało to - co tu dużo mówić - źle, ale jeśli Liga Narodów ma być poligonem doświadczalnym, to lepszego momentu na eksperymenty i rozwijanie taktyki z dwójką napastników i bez skrzydłowych nie będzie.

Co ciekawe, partnerem Lewandowskiego tym razem powinien być Arkadiusz Milik, którego selekcjoner chwalił podczas konferencji prasowej, a nie strzelający jak na zawołanie Krzysztof Piątek. Obaj znają Włochów, występują w Serie A, ale tym razem to napastnik Napoli ma otrzymać swoją szansę kosztem snajpera Genoi.

Na lewej stronie obrony w miejsce Artura Jędrzejczyka powinien wystąpić Arkadiusz Reca. Na korzyść defensora Atalanty Bergamo przemawia szybkość, wydolność i naturalna lewa noga, ale to "Jędza" jest bardziej ograny i bardziej doświadczony. Tyle tylko, że z gry przeciwko Italii może go wykluczyć uraz, a wtedy Brzęczek nie będzie miał wielkiego wyboru. W odwodzie pozostanie Rafał Pietrzak.

Polska - Włochy: A może bardziej ofensywnie?

Drugi wariant jest zdecydowanie bardziej ofensywny. Proporcje w polu rozkładają się w nim 5-5, a nawet 4-6 na korzyść zawodników ofensywnych, bo Paweł Olkowski, który miałby zastąpić Bartosza Bereszyńskiego, lepiej czuje się w ataku niż w obronie. Tutaj wszystko będzie zależało jednak od sytuacji zdrowotnej Krychowiaka - jeśli on będzie zdolny do gry, to prawdopodobnie Brzęczek powróci do systemu z dwójką skrzydłowych - Grosickim i Błaszczykowskim, którzy dali dobre zmiany w czwartek w Chorzowie.

Swoją pozycję zachowaliby także Jędrzejczyk i Piątek. W porównaniu do meczu z Portugalią zabrakłoby miejsca dla Rafała Kurzawy.

Mecz Polska - Włochy może mieć kluczowe znaczenie w walce o pozostanie w dywizji A Ligi Narodów. Przegrany praktycznie straci na to szansę już przed ostatnim meczem z mistrzem Europy. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl od godz. 20:45.

Przewidywany skład:

Wariant I: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca – Jacek Góralski, Karol Linetty, Damian Szymański, Piotr Zieliński – Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik

Wariant II: Wojciech Szczęsny – Paweł Olkowski, Kamil Glik, Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk – Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Jakub Błaszczykowski – Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/sport.pl/KS