Reprezentacja rozpoczyna nowy etap. Brzęczek: To będzie naturalna selekcja [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
03.09.2018 15:29
Jerzy Brzęczek
fot. PAP

Jestem pełen wiary w naszych piłkarzy - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek podczas konferencji prasowej na zgrupowaniu przed meczem z Włochami (7.09 w Bolonii) w Lidze Narodów i towarzyskim z Irlandią (11.09 we Wrocławiu).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zgrupowanie rozpoczęło się już w niedzielę, bo część piłkarzy przyjechała już wczoraj. W poniedziałek dołączyła reszta. Z wieloma zawodnikami rozmawiałem już na początku mojej pracy. Najważniejszą kwestią jest to, co będzie się działo na boisku, poziom gry i wyniki. Z tego będziemy rozliczani – powiedział Brzęczek.

Selekcjoner zadebiutuje na ławce trenerskiej w piątkowym meczu z Włochami w Bolonii.

- W marcu rozpoczną się eliminacje mistrzostw Europy. Przed nimi zostaje nam sześć jesiennych spotkań. To będzie naturalna selekcja. Prób i szans nie będzie zbyt wiele. W moim odczuciu nasi zawodnicy nie pokazali w Rosji pełni swoich umiejętności. Jestem pełen wiary w piłkarzy, którzy ostatnio tworzyli trzon tego zespołu – ocenił Brzęczek.

Selekcjoner skomentował również sytuację Kamila Grosickiego, którego nazwisko nie znalazło się na liście powołanych. - Rozmawiałem z nim wiele razy i powiedziałem, że najpierw musi załatwić swoje sprawy klubowe. Cały czas bardzo na niego liczę - podkreślił nowy opiekun biało-czerwonych.

Lewandowski: "Świeża krew" nam się przyda

- Jeśli byśmy nie awansowali na mistrzostwa świata, to wówczas powinno się budować ten zespół od początku. Mundial nam nie wszedł i zmiany są potrzebne. Selekcjoner wie co trzeba zrobić, abyśmy wrócili na zwycięską ścieżkę – podkreślił Lewandowski na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Selekcjoner reprezentacji Jerzy Brzęczek powołał kilku młodych piłkarzy, którzy będą mieli szansę na debiut w drużynie narodowej.

- Zdaję sobie sprawę, że nowym piłkarzom może towarzyszyć trema. Na pewno "świeża krew" nam się przyda. Jako kapitan tej reprezentacji staram się pomóc im w aklimatyzacji. Z kilkoma zawodnikami rozmawiałem już w poniedziałek rano – przyznał napastnik Bayernu Monachium.

Włochy - Polska: Plany reprezentacji

Reprezentacja Polski będzie trenowała na boiskach KS ZWAR i Polonii Warszawa, a w czwartek o godz. 11.00 wyleci do Bolonii, gdzie dzień później rozegra mecz z Włochami w Lidze Narodów. Od soboty biało-czerwoni przebywać będą we Wrocławiu, gdzie 11 września rozegrają towarzyskie spotkanie z Irlandią.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS