Zamknij

Polska – Włochy: Brutalny atak na Szymańskiego. Skandaliczna decyzja sędziego

Maciej Walasek
19.06.2019 23:25
Polska – Włochy: Brutalny atak na Szymańskiego. Skandaliczna decyzja sędziego
fot. screen

Pod koniec meczu Polska – Włochy Zaniolo brutalnie sfaulował Sebastiana Szymańskiego. Sędzia zamiast ukarać Włocha czerwoną kartką w swojej ocenie był za bardzo wyrozumiały.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mecz Polska – Włochy przyniósł ogromne emocje. Nie tylko z powodu rozpaczliwych prób ataku ze strony gospodarzy i ofiarnej obrony Polaków. Poza tym w pamięci kibiców zapisała się jeszcze jedna sytuacja. W 87. minucie spotkania Zaniolo z impetem wpadł w Sebastiana Szymańskiego i wyprostowaną nogą powalił reprezentanta Polski, który zwijał się z bólu.

Polacy natychmiast rzucili się w stronę arbitra żądając wyrzucenia Włocha z boiska. Jednak sędzia pokazał piłkarzowi tylko żółtą kartkę. Przez chwilę wydawało się, że akcja zostanie zweryfikowana przez system VAR, ale ostatecznie do tego nie doszło.

ME U21: Aktualna TABELA "polskiej" grupy. Na którym miejscu biało-czerwoni?

Skoro za taki atak arbiter pokazuje żółtą kartkę, to co musiałoby się stać, żeby sięgnął po czerwień? Na szczęście Sebastian Szymański był w stanie kontynuować grę, a biało-czerwoni pokonali Włochów 1:0 i są bliscy awansu do półfinału mistrzostw Europy U-21.

RadioZET.pl/MW