Polki zremisowały z Włoszkami w meczu towarzyskim [WIDEO]

Andreas Nicolaides
05.04.2019 20:23
Polska - Włochy
fot. PAP/EPA

Przygotowujące się do eliminacji mistrzostw Europy 2021 polskie piłkarki nożne zremisowały z Włoszkami 1:1 (1:1) w towarzyskim meczu rozegranym w Lublinie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mecz obejrzało na lubelskim stadionie 7205 kibiców, tym samym pobity został rekord frekwencji podczas meczu reprezentacji Polski kobiet u siebie.

Wyżej notowane Włoszki były faworytem spotkania, ale nie potrafiły w pierwszej połowie zdominować podopiecznych trenera Miłosza Stępińskiego. Mimo to objęły prowadzenie w 26. minucie po nietypowo rozegranym rzucie wolnym. Ustawiły przy jego wykonywaniu dwa własne „mury” – jeden przed, jeden za polskim i w momencie uderzenia piłki się rozbiegły. Polska bramkarka została kompletnie zaskoczona.

Zespół gości cieszył się z prowadzenia bardzo krótko. W zamieszaniu pod włoską bramką po rzucie wolnym, sprytem popisała się Ewa Pajor, która z bliska wpakowała piłkę do siatki.

Początek drugiej połowy przyniósł napór Włoszek, które kilka razy zagroziły polskiej bramkarce. Najbliżej zdobycia gola była kapitan ekipy Italii Sara Gama, która w 66. minucie trafiła w poprzeczkę. Kwadrans później Katarzyna Kiedrzynek w przypadkowej sytuacji obroniła przy „wsparciu” słupka.

Polki odpowiadały przede wszystkim rajdami szybkiej Ewy Pajor, która w 83. minucie uciekła rywalkom i została zatrzymana przez bramkarkę w sytuacji sam na sam. Wynik do końca się nie zmienił.

Eliminacje ME 2021 kobiet

Biało-czerwone w marcu wystąpiły w turnieju Algarve Cup w Portugalii, gdzie pokonały Hiszpanię 3:0, mistrza Europy Holandię 1:0, a w finale uległy Norwegii 0:3. Z Hiszpankami będą rywalizowały w grupie eliminacji ME. We wtorek Polki zagrają w Helsinkach z Finlandią, a w czerwcu zmierzą się jeszcze w krajowym składzie ze Słowacją.

W eliminacjach ME wystąpi 47 zespołów. Debiutantami są Cypr i Kosowo. Tytułu bronić będą Holenderki.

Polska w grupie D zagra z Hiszpanią, Czechami, Azerbejdżanem i Mołdawią. Zwycięzcy grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do finałów bezpośrednio. Pozostałe sześć zespołów z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie „przepustki” do mistrzostw Europy. Stawkę 16 finalistów uzupełni gospodarz Anglia.

RadioZET.pl/PAP/AN