Zamknij

Polska - Walia: data i godzina meczu Ligi Narodów. O której gramy z Walią?

01.06.2022 16:05
Polska - Walia data i godzina meczu Ligi Narodów O której gramy z Walią
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Polska - Walia: data i godzina meczu Ligi Narodów. O której gramy z Walią? Przed kadrą Czesława Michniewicza pierwszy test poprzedzający mundial w Katarze - mecz z półfinalistą Euro 2016.

Mecz Polska - Walia rozpocznie cykl czterech spotkań w Lidze Narodów, które kadra Czesława Michniewicza rozegra w trakcie czerwcowego grupowania. Walia także wystąpi w trzech meczach LN, a do tego 5 czerwca zagra w finale baraży do MŚ 2022. Jej rywalem będzie zwycięzca meczu Szkocji z Ukrainą. 

Polski szkoleniowiec podkreślał, że zamierza eksperymentować, stawiając na młodych zawodników, ale jednocześnie chce zachować balans w drużynie. - Nie mogę zmienić połowy zespołu. To żadne rozwiązanie. Chodzi o to, by wprowadzać zawodników, testować, ale nie przesadzać - powiedział Michniewicz w rozmowie z TVP Sport. 

Polska podczas czerwcowego zgrupowania zagra łącznie cztery mecze LN: z Walią, Holandią i Belgią (2 razy). Przed mundialem w Katarze kadrę czeka jeszcze jedno zgrupowanie. We wrześniu zmierzymy się z Holandią i Belgią.

  • 1 czerwca, Wrocław: Polska – Walia, 18:00
  • 8 czerwca, Bruksela: Belgia – Polska, 20:45
  • 11 czerwca, Rotterdam: Holandia – Polska, 20:45
  • 14 czerwca, Warszawa: Polska – Belgia, 20:45
  • 22 września, Polska - Holandia
  • 25 września, Walia - Polska

Polska - Walia: kiedy i o której godzinie mecz w Lidze Narodów?

Mecz Polska - Walia odbędzie się w środę 1 czerwca o godz. 18 we Wrocławiu. 

RadioZET.pl