Adam Nawałka przed meczem z Urugwajem: Lewandowski jest niezastąpiony

Andreas Nicolaides
09.11.2017 17:34
Adam Nawałka
fot. PAP/EPA

Trener polskich piłkarzy Adam Nawałka powiedział przed piątkowym towarzyskim meczem z Urugwajem w Warszawie, że wobec absencji Roberta Lewandowskiego spróbuje innych rozwiązań taktycznych. Przyznał jednak, że to wybitny zawodnik, nie do zastąpienia. Mecz Polska - Urugwaj na żywo w piątek o godz. 20.45.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lewandowski od końca października zmaga się z lekkim urazem uda. Podczas czwartkowej konferencji prasowej Nawałka potwierdził, że kapitan biało-czerwonych nie zagra w piątek z Urugwajem i w poniedziałek w Gdańsku z Meksykiem.

- Minimalizujemy ryzyko poważnego urazu, aby był do naszej dyspozycji w meczach wiosennych. Przed Robertem ciężki okres jesienią, dużo meczów w klubie - w niemieckiej ekstraklasie i Lidze Mistrzów. Stąd taka decyzja. Musi całkowicie wyleczyć kontuzję. Nie zagra z Urugwajem i Meksykiem, tutaj nie ma żadnej dyskusji. To wybitny piłkarz, nie do zastąpienia. Nie ma się co czarować, że go zastąpimy. Tu nie ma sytuacji jeden do jednego. Będziemy próbować innego ustawienia, zamierzamy również nałożyć nowe obowiązki na innych zawodników. Taka sytuacja może zdarzyć się w przyszłości, więc teraz będzie możliwość sprawdzenia - przyznał selekcjoner.

Kto zagra w piątek w ataku reprezentacji?

- Mamy kilku zawodników. Jest Kamil Wilczek, Kuba Świerczok, Mariusz Stępiński. A jeżeli będziemy grali w systemie 3-5-2, w ataku może również wystąpić Kamil Grosicki - dodał selekcjoner.

Mecz Polska - Urugwaj na żywo w piątek o godz. 20.45. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/AN