Zamknij

Polska - Urugwaj. Kto zastąpi Lewandowskiego w ataku?

Andreas Nicolaides
09.11.2017 18:37
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski nie zagra w meczu Polska - Urugwaj. To oznacza, że Adam Nawałka ma niemały ból głowy przy zestawieniu ataku na piątkowe spotkanie. Do zastąpienia "Lewego" ma kilku kandydatów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z kontuzją wciąż zmaga się Arkadiusz Milik, który do gry wróci dopiero za kilka miesięcy. Powołania nie dostał też Łukasz Teodorczyk. Jedynymi napastnikami w obecnej kadrze pozostają: Mariusz Stępiński (Chievo Werona), Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) i Jakub Świerczok (Zagłębie Lubin). Któryś z nich na pewno wystąpi z Urugwajem od pierwszej minuty.

Niewykluczone, że szansę otrzyma nawet dwóch zawodników. To zależy jednak od taktyki, jaką obierze Nawałka. Jeśli postawi na system 1-5-3-2, to w linii ataku będą dwa miejsca. Jedno z nich może jednak zająć Kamil Grosicki. Kandydatów do gry z przodu mamy więc tak naprawdę czterech.

Największe szanse daje się Świerczokowi, który w tym sezonie wyrósł na jedną z największych gwiazd Ekstraklasy. Drugi w kolejce wydaje się być Wilczek, który podczas poprzednich zgrupowań nie dostał prawdziwej szansy na zaprezentowanie swoich umiejętności w biało-czerwonych barwach. Bez szans na grę nie jest też Stępiński.

Kto Twoim zdaniem powinien zastąpić w kadrze Lewandowskiego?

Zagłosuj

Kto powinien zająć miejsce Lewandowskiego w ataku?

Liczba głosów:

Mecz Polska - Urugwaj na żywo w piątek o godz. 20.45. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN