Polska - Urugwaj: Znamy skład! Nawałka testuje nowe ustawienie

Krzysztof Sobczak
09.11.2017 09:52
Adam Nawałka
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogłosił wyjściowy skład na towarzyskie spotkanie z Urugwajem. Zgodnie z zapowiedziami, biało-czerwoni sprawdzą nowe ustawienie.

Zagłosuj

Czy Polska wygra z Urugwajem?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polacy po raz pierwszy zagrają systemem 1-3-4-3, z którego płynnie mogą przejść w 1-5-2-2-1 bądź 1-3-5-2. Role wahadłowych pełnić będą Rybus i Bereszyński.

Zobacz także

Pod nieobecność Roberta Lewandowskiego na szpicy zagra Kamil Wilczek, a w rezerwie pozostaną Mariusz Stępiński oraz czekający na debiut w narodowych barwach Jakub Świerczok. Jego kolega z Zagłębia Lubin i inny z nowicjuszy w kadrze Nawałki, Jarosław Jach, wybiegnie w podstawowym zestawieniu i zastąpi kontuzjowanego Michała Pazdana.

Prawdziwą szansę w reprezentacji otrzyma Jacek Góralski, który będzie partnerem Krychowiaka w środku pola. Na ławce pozostają etatowi pomocnicy: Karol Linetty, Krzysztof Mączyński i Piotr Zieliński.

W bramce po raz ostatni w narodowych barwach zagra Artur Boruc, który dodatkowo otrzymał opaskę kapitana.

Początek meczu Polska - Urugwaj o godzinie 20:45.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Urugwajem:

Artur Boruc - Thiago Cionek, Kamil Glik, Jarosław Jach, Bartosz Bereszyński, Maciej Rybus, Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Jakub Błaszczykowski, Kamil Wilczek

Skład

RadioZET.pl/KS