Zamknij

Nieoficjalnie: Zapadła decyzja ws. występu Lewandowskiego w meczu z Urugwajem

Krzysztof Sobczak
09.11.2017 09:10
Robert Lewandowski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Robert Lewandowski wciąż odczuwa dyskomfort i ze względu na uraz mięśniowy nie zagra w towarzyskim meczu z Urugwajem - informuje nieoficjalnie "Przegląd Sportowy". Będzie to jedna z nielicznych okazji do sprawdzenia, jak reprezentacja Polski radzi sobie bez lidera.

Zagłosuj

Czy mimo braku Lewandowskiego reprezentacja Polski pokona Urugwaj?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Lewy" od kilku tygodni narzeka na przeciążenie stałą grą co trzy dni i faktem, że w Bayernie Monachium praktycznie nie ma zmiennika. Wszystko odbiło się na jego zdrowiu - nie dokończył spotkania z RB Lipsk, nie wystąpił w meczu Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow, ale już w miniony weekend był niezbędny w rywalizacji z Borussią Dortmund. Bezpośrednio po tym starciu przyjechał na zgrupowanie kadry i miał powtórzyć ten scenariusz - kilka dni odpoczynku, badania, zabiegi, lżejszy trening i mecz. Ten ostatni element tym razem jednak nie dojdzie do skutku.

Zobacz także

Jak donosi dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Tomasz Włodarczyk, Robert Lewandowski nie zagra w spotkaniu z Urugwajem i poczynania kolegów będzie oglądał z wysokości trybun Stadionu Narodowego. Selekcjoner uznał, że nie ma sensu ryzykować zdrowiem kluczowego zawodnika w sparingu. Gdyby to było spotkanie o stawkę, "Lewy" znalazłby się w składzie.

Oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie wydany najprawdopodobniej podczas czwartkowej konferencji prasowej, która rozpocznie się o godzinie 16:30. Po wpisie prezesa PZPN Zbigniewa Bońka sprawa wydaje się jednak przesądzona.

Dla Adama Nawałki będzie to doskonała okazja, aby sprawdzić, jak reprezentacja radzi sobie bez lidera przeciwko silnemu rywalowi. Szansę występu otrzymają inni powołani napastnicy - Kamil Wilczek, Mariusz Stępiński oraz debiutant, Jakub Świerczok.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS