Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nieoficjalnie: Zapadła decyzja ws. występu Lewandowskiego w meczu z Urugwajem

09.11.2017 09:10
sport

Robert Lewandowski wciąż odczuwa dyskomfort i ze względu na uraz mięśniowy nie zagra w towarzyskim meczu z Urugwajem - informuje nieoficjalnie "Przegląd Sportowy". Będzie to jedna z nielicznych okazji do sprawdzenia, jak reprezentacja Polski radzi sobie bez lidera.

Robert Lewandowski fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy mimo braku Lewandowskiego reprezentacja Polski pokona Urugwaj?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Lewy" od kilku tygodni narzeka na przeciążenie stałą grą co trzy dni i faktem, że w Bayernie Monachium praktycznie nie ma zmiennika. Wszystko odbiło się na jego zdrowiu - nie dokończył spotkania z RB Lipsk, nie wystąpił w meczu Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow, ale już w miniony weekend był niezbędny w rywalizacji z Borussią Dortmund. Bezpośrednio po tym starciu przyjechał na zgrupowanie kadry i miał powtórzyć ten scenariusz - kilka dni odpoczynku, badania, zabiegi, lżejszy trening i mecz. Ten ostatni element tym razem jednak nie dojdzie do skutku.

Jak donosi dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Tomasz Włodarczyk, Robert Lewandowski nie zagra w spotkaniu z Urugwajem i poczynania kolegów będzie oglądał z wysokości trybun Stadionu Narodowego. Selekcjoner uznał, że nie ma sensu ryzykować zdrowiem kluczowego zawodnika w sparingu. Gdyby to było spotkanie o stawkę, "Lewy" znalazłby się w składzie.

Oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie wydany najprawdopodobniej podczas czwartkowej konferencji prasowej, która rozpocznie się o godzinie 16:30. Po wpisie prezesa PZPN Zbigniewa Bońka sprawa wydaje się jednak przesądzona.

Dla Adama Nawałki będzie to doskonała okazja, aby sprawdzić, jak reprezentacja radzi sobie bez lidera przeciwko silnemu rywalowi. Szansę występu otrzymają inni powołani napastnicy - Kamil Wilczek, Mariusz Stępiński oraz debiutant, Jakub Świerczok.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń