Zamknij

Z Urugwajem bez dwóch kluczowych graczy! "Lewy" nie zagra też z Meksykiem

Krzysztof Sobczak
09.11.2017 15:26
Robert Lewandowski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził, że Robert Lewandowski nie wystąpi w towarzyskich meczach z Urugwajem i z Meksykiem. W piątek nie wystąpi też Michał Pazdan.

Zagłosuj

Czy mimo braku Lewandowskiego reprezentacja Polski pokona Urugwaj?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O tym, że "Lewy" nie zdoła wyleczyć urazu i straci oba listopadowe mecze, było niemal pewne. Teraz tę informację potwierdził lekarz kadry, Jacek Jaroszewski.

"Lekarz (...) zadecydował o konieczności całkowitego wyleczenia kontuzji Roberta Lewandowskiego. Oznacza to, że kapitan drużyny narodowej nie wystąpi również w meczu przeciwko Meksykowi - czytamy w komunikacie.

Zobacz także

Inaczej wygląda sprawa Michała Pazdana, który zostaje na zgrupowaniu i będzie walczył o występ w poniedziałkowym starciu z Meksykiem.

"Uraz stawu skokowego Michała Pazdana, odniesiony w ostatnim meczu ligowym Legii Warszawa, nie pozwala również na jego udział w spotkaniu z Urugwajem na PGE Narodowym. Działania podejmowane przez sztab medyczny kadry dają duże szanse na to, że obrońca reprezentacji będzie do dyspozycji selekcjonera Adama Nawałki w meczu z Meksykiem. Występ Pazdana w tym spotkaniu będzie jednak możliwy jedynie w przypadku pełnego wyleczenia urazu" - napisano.

Wobec absencji obu zawodników wzrosły szanse na występ Jarosława Jacha oraz trzech napastników: Mariusza Stępińskiego, Kamila Wilczka i Jakuba Świerczoka.

Mecz Polska - Urugwaj odbędzie się 10 listopada o godzinie 20:45.

RadioZET.pl/Łączy nas piłka/KS