Zamknij

Polska - Urugwaj: Przewidywany skład. Nowe twarze i nowa taktyka

Andreas Nicolaides
10.11.2017 08:30
Jakub Błaszczykowski
fot. PAP/EPA

W zupełnie nowym ustawieniu reprezentacja Polski zagra w piątek z Urugwajem. Pod nieobecność Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika szansę w ataku otrzymają zawodnicy, którzy do tej pory nie mieli szans zaprezentować się polskiej publiczności. Do przetasowań dojdzie też w obronie. Mecz Polska - Urugwaj na żywo na sport.radiozet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Polska wygra z Urugwajem?

Liczba głosów:

Selekcjoner szykuje ustawienie z pięcioma obrońcami (trzech w środku i dwóch bocznych - tzw. wahadłowych). Przed nimi dwóch środkowych pomocników, dwóch ofensywnych i napastnik, czyli coś w rodzaju 1-5-2-2-1.

W bramce - z opaską kapitana na ramieniu - zacznie Artur Boruc. Po 44 minutach zmienić ma go Łukasz Fabiański. Przed nim trzyosobowy blok obronny utworzą Kamil Glik, Thiago Cionek i debiutujący Jarosław Jach. Na bokach zobaczymy Macieja Rybusa (z lewej) i Bartosza Bereszyńskiego (z prawej). 

W pomocy ma wystąpić duet Grzegorz Krychowiak i Jacek Góralski. Ofensywna trójka to: Kamil Grosicki, Jakub Błaszczykowski i - na szpicy - Kamil Wilczek.

Ten ostatni wreszcie otrzyma od Adama Nawałki prawdziwą szansę. Nie jest to jego pierwsze zgrupowanie, ale wcześniej - gdy do gry zdolni byli Lewandowski i Milik - nie mógł liczyć na dużą liczbę minut od trenera. Po przerwie zmieni go prawdopodobnie Jakub Świerczok, który w ten sposób zadebiutuje w kadrze.

Przewidywany skład Polski na Urugwaj:

Boruc - Bereszyński, Cionek, Glik, Jach, Rybus - Krychowiak, Góralski - Błaszczykowski, Grosicki - Wilczek

Mecz Polska - Urugwaj na żywo w piątek o godz. 20.45. Relacja live na sport.radiozet.pl.

W jakich klubach grają polscy piłkarze?
Rozwiąż quiz

W jakich klubach grają polscy piłkarze?

W jakich klubach grają polscy piłkarze?

W jakim klubie gra Artur Boruc?

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/AN