Zamknij

Boruc żegna się z reprezentacją. Piękne słowa Lewandowskiego na konferencji

Andreas Nicolaides
07.11.2017 14:34
Boruc, Lewandowski
fot. PAP/EPA

Meczem Polska - Urugwaj Artur Boruc zakończy reprezentacyjną karierę. Bramkarz w towarzystwie Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika pojawił się na wtorkowej konferencji prasowej. Z ust kapitana biało-czerwonych usłyszał piękne słowa na swój temat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy będzie Ci brakować Artura Boruca w kadrze?

Liczba głosów:

Konferencja prasowa zaczęła się od pytań do Lewandowskiego i Glika. Będący przy głosie napastnik Bayernu Monachium sam przekierował uwagę na Boruca, dla którego było to być może ostatnie spotkanie z dziennikarzami w roli reprezentanta kraju.

- Wydaje mi się, że dzisiaj, na tym zgrupowaniu głównym tematem będzie ostatni mecz mojego kolegi po prawej stronie, który nie tylko był wspaniałą osobą, ale też legendą na boisku i będzie fajnie go pożegnać w tym ostatnim meczu - powiedział Lewandowski.

- Każdy przyjazd na zgrupowanie to coś niesamowitego. Moja przygoda z piłką była trochę takim rollercoasterem, ale ciesze się z tego, co osiągnąłem. Niczego nie żałuję - odpowiedział Boruc.

Lewandowski: Boruc zostanie zapamiętany na długo

W dalszej części konferencji Lewandowski znów odniósł się do Boruca, tym razem zapytany o swoje wspomnienia związane z kolegą.

- Jeśli chodzi o Artura, to - jak powiedziałem - wspaniały człowiek i legenda polskiej piłki. Pamiętam, jak oglądałem pierwszy raz mistrzostwa przed telewizorem i widziałem jego wyczyny w bramce, potem miałem okazję przez wiele lat grać z nim w reprezentacji. Na pewno wiele pozytywnych chwil zapamiętam do końca życia. Coś się kończy, coś wielkiego, co trwało wiele lat, coś, co jako młody chłopak oglądałem przed telewizorem, by następnie przeżywać razem z Arturem w szatni. Pewien etap się zakończy i łezka w oku się zakręci. Osobiście chciałbym podziękować mu za to, co zrobił do tej pory, nie tylko dla nas, ale dla polskiej piłki. To postać, która zostanie zapamiętana na długo - przyznał "Lewy".

Pożegnalny mecz Artura Boruca w kadrze Polska - Urugwaj odbędzie się w piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie. Początek o godz. 20.45.

RadioZET.pl/AN