Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PZPN nadrabia zaległości. Uhonoruje dwóch "zapomnianych" piłkarzy

07.11.2017 17:20
sport

Polski Związek Piłki Nożnej zrehabilituje się za wpadkę i wręczy okolicznościowe patery Łukaszowi Piszczkowi oraz Kamilowi Glikowi. Wcześniej po prostu o nich... zapomniano.

Kamil Grosicki fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy Polska wygra z Urugwajem?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Piszczek i Glik mają na swoim koncie odpowiednio 59 i 55 występów w drużynie narodowej. Mniej, bo "tylko" 54 razy w reprezentacji zagrał Kamil Grosicki. Tymczasem skrzydłowy Hull City w spotkaniu Polska - Rumunia odebrał od PZPN pamiątkową paterę z okazji 50. meczu z kadrze. Piszczek i Glik przy okazji swojego jubileuszu podobnego wyróżnienia nie dostali i mogli poczuć się tym faktem urażeni.

Teraz PZPN nadrabia zaległości i obaj "zapomniani" zawodnicy otrzymają patery przed spotkaniem towarzyskim z Urugwajem, który odbędzie się 10 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie. Co ciekawe, obrońca BVB jest obecnie kontuzjowany i nie otrzymał powołania na listopadowe mecze. W tym przypadku na murawie pojawi się więc tylko przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Przypomnijmy, że mecz Polska - Urugwaj będzie wyjątkowy także dla Artura Boruca, który tym spotkaniem pożegna się z reprezentacją.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń