Jak bezbłędnie śpiewać hymn? Kibice dostaną przewodnik przed meczem Polska - Urugwaj

Andreas Nicolaides
10.11.2017 10:08
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Jak informowaliśmy wczoraj, z okazji Święta Niepodległości MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. Publikacja będzie rozdawana kibicom przed meczem Polska - Urugwaj na Stadionie Narodowym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy kibicom potrzebny jest taki miniprzewodnik?

Liczba głosów:

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, miniprzewodnik MSWiA promujący szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP będzie rozdawany kibicom przed meczem Polska - Urugwaj. Najważniejsze wskazówki zostaną wyświetlone ponad 50-tysięcznej publiczności na telebimach Stadionu PGE Narodowy. Informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych Polskiego Związku Piłki Nożnej trafią do ponad miliona fanów.

Miniprzewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Biało-Czerwona” i „Hymn Polski”. Miniprzewodnik i poradniki w pełnej wersji są dostępne dla każdego do czytania i samodzielnego wydrukowania na www.mswia.gov.pl Cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ze strony MSWiA pobrano je już blisko 100 tysięcy razy.

Link do poradnika „Biało-Czerwona” - http://www.mswia.gov.pl/download/1/30122/wyd2dodruku.pdf

Link do poradnika „Hymn Polski” - https://www.mswia.gov.pl/download/1/31097/broszuraHymnnowy.pdf

„Biało-Czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe”:

Mecz Polska - Urugwaj na żywo w piątek o godz. 20.45. Relacja live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/MSWiA/AN