Zamknij

Koronawirus. Towarzyski mecz reprezentacji Polski U-21 odwołany

11.03.2020 16:54
Reprezentacja Polski U21
fot. Filip Filipovic/REPORTER/East News

Ze względu na rozwijającą się epidemię koronawirusa w Europie, tamtejszy rząd ograniczył wyjazdy swoich sportowców poza granice państwa i, co za tym idzie, zdecydował się odwołać towarzyski mecz młodzieżowych reprezentacji Polski i Białorusi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O odwołaniu meczu Polska U21 - Białoruś U21 poinformował na swoich profilach w mediach społecznościowych Polski Związek Piłki Nożnej. PZPN z kolei otrzymał pismo o anulowaniu meczu od Sekretarza Generalnego Białoruskiego Związku Piłki Nożnej. Zdaniem białoruskich mediów powód odwołania meczu wiąże się z postanowieniami tamtejszego Ministerstwa Sportu, które zarządziło ograniczenie wyjazdów sportowców do niektórych krajów europejskich.

Polska U21 - Białoruś U21: Mecz reprezentacji Polski U21 odwołany

Na liście tychże państw znalazła się Polska. Towarzyski mecz młodzieżowej kadry biało-czerwonych z Białorusią miał odbyć się 30 marca w Suwałkach.

"Z uwagi na ryzyko zakażenia koronawirusem, Minister Sportu Białorusi podjął decyzję o ograniczeniu wizyt sportowców w kilku europejskich krajach, w tym Polsce. W związku z tym informujemy, iż towarzyski mecz reprezentacji do lat 21 Polska - Białoruś nie będzie mógł się odbyć. Liczymy na zrozumienie tej decyzji i przepraszamy za wszelkie komplikacje, jakie niesie ze sobą decyzja Ministerstwa Sportu Białorusi. Jesteśmy gotowi do współpracy oraz ustalenia nowego terminu tego spotkania towarzyskiego" - napisano w piśmie Białorusinów do PZPN-u.

Pojedynek z naszymi wschodnimi sąsiadami miał być drugim ze starć reprezentacji Polski U21 rozegranych podczas marcowego zgrupowania. Podopieczni Czesława Michniewicza trzy dni przed odwołanym meczem z Białorusią mierzą się z reprezentacją Łotwy w eliminacjach do mistrzostw Europy do lat 21. Póki co nie wiadomo czy w terminie 20 marca biało-czerwoni zagrają z innym przeciwnikiem.

Przypomnijmy, że w el. ME U21 Polacy zajmują drugie miejsce, mając na koncie zdobytych 10 punktów po pięciu meczach i tracąc jedynie cztery oczka do liderującej Rosji, która rozegrała jedno spotkanie więcej. Do końca kwalifikacji pozostało jeszcze pięć kolejek.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PZPN