Polska U-21 przegrała drugi mecz z rzędu. Niepokój przed MME

27.03.2017 19:23

Młodzieżowa piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Kielcach z Czechami 1:2 w towarzyskim spotkaniu drużyn do lat 21. W czerwcu odbędzie się w Polsce finałowy turniej mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Polska - Czechy fot. PAP

Od początku spotkania to biało-czerwoni byli stroną dominującą. Podopieczni Macieja Dorny dość często gościli pod polem karnym rywali, ale mieli problemy ze stworzeniem sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

Na pierwszą groźną akcję w tym spotkaniu musieliśmy czekać aż do 31. minuty. Jednak strzał Dawida Kownackiego w ostatniej chwili zablokowali czescy obrońcy. Osiem minut później, po składnej akcji polskiego zespołu, Patryk Lipski podał do Adama Buksy, ale ten ostatni znów został uprzedzony przez defensorów gości. Do przerwy bez bramek i emocji też jak na lekarstwo.

W 47. min. kibice zgromadzeni na kieleckim stadionie oglądali pierwszy celny strzał w tym meczu. Uderzenie Mariusza Stępińskiego z najbliższej odległości obronił jednak Lukas Zima. Trzy minuty później zupełnie niespodziewanie prowadzenie objęli Czesi. Strzałem z kilkunastu metrów Vaclav Cerny pokonał Jakuba Wrąbla.

W drugiej połowie czescy piłkarze zagrali znacznie odważniej. Pod bramką Wrąbla kilkakrotnie było bardzo gorąco po kardynalnych błędach polskiej obrony. Biało-czerwoni pod koniec meczu ambitnie dążyli do zmiany wyniku i udało się to im w 85. min. Wprowadzony w drugiej części gry Jarosław Niezgoda technicznym uderzeniem pokonał Zimę.

Polacy dalej atakowali, ale już w doliczonym czasie gry sami stracili bramkę. Zwycięskiego gola dla czeskiej drużyny zdobył Ales Cermak.

Był to ostatni oficjalny test przed młodzieżowymi mistrzostwami Europy, które 16 czerwca rozpoczną się w Polsce. Cztery dni temu biało-czerwoni także przegrali z Włochami 1:2.

Polska – Czechy 1:2

Bramki: 0:1 Vaclav Cerny (50), 1:1 Jarosław Niezgoda (84), Ales Cermak (90+2).