Wielki sukces młodzieżówki! Kadra U-21 zagra na mistrzostwach Europy!

Andreas Nicolaides
20.11.2018 20:02
Polska U-21

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na wyjeździe Portugalię 3:1 i awansowała do młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbędą się w 2019 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Sport na Facebooku!

Pierwszy mecz rozegrany w Polsce zakończył się wygraną rywali 1:0. To postawiło ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem.

Mecz w Portugalii zdecydowanie lepiej rozpoczęli jednak biało-czerwoni, którzy już w 6. minucie odrobili straty, a po dwóch kolejnych wyszli na prowadzenie w dwumeczu. Bramki strzelali kolejno Krystian Bielik i Dawid Kownacki.

W 24. minucie dobre dośrodkowanie Kapustki z prawej strony wykończył Szymański. Na przerwę Polacy schodzili więc z dwubramkową zaliczką w dwumeczu.

Po zmianie stron rywale byli stroną dominującą. Udało im się jednak zdobyć tylko jedną bramkę. W 52. minucie Kamila Grabarę pokonał Jota.

Reprezentacja Polski U-21 zagra na Euro 2019

Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Czesława Michniewicza 3:1. Ostatecznie w dwumeczu Polacy okazali się lepsi od Portugalczyków wygrywając 3:2 i awansowali na Euro U-21 2019.