Zamknij

Polska - Tahiti U20. Jacek Magiera: Jesteśmy coś winni kibicom

Krzysztof Sobczak
25.05.2019 18:04
Jacek Magiera przed meczem Polska - Tahiti U20
fot. PAP

- Oczekuję od drużyny zwycięstwa. Jesteśmy coś winni kibicom - powiedział przed niedzielnym spotkaniem z Tahiti w mistrzostwach świata do lat 20 trener polskich piłkarzy Jacek Magiera. Dodał, że po tym meczu na twarze jego zawodników musi wrócić uśmiech.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Spotkanie z drużyną z Oceanii będzie drugim pojedynkiem biało-czerwonych na rozgrywanym w Polsce młodzieżowym mundialu. Początek turnieju dla gospodarzy nie był udany – przegrali w czwartek w Łodzi z Kolumbią 0:2 i aby zachować szanse na wyjście z grupy muszą walczyć o zwycięstwo z Tahiti.

Zobacz także

Opiekun biało-czerwonych przyznał w sobotę, że od meczu z Kolumbią sztab szkoleniowy kadry najwięcej pracował nad sferą mentalną młodych piłkarzy.

- Najważniejsze jest to, co siedzi w głowie. Przed nami nowe rozdanie i oczekuję od drużyny zwycięstwa w jutrzejszym meczu. Mamy być zespołem, który pokaże, że ten ostatni mecz był wypadkiem przy pracy, jeśli chodzi o naszą ofensywę - powiedział Magiera podczas konferencji prasowej w Łodzi.

Podkreślił, że jego zespół jest coś winny kibicom, którzy głośno wspierali reprezentację w starciu z Kolumbią. Dlatego – jak mówił – w niedzielę chce zobaczyć drużynę, która gra ofensywnie, strzela gole i cieszy się, że jest na boisku.

- To są nasze oczekiwania i żądania w kontekście całego zespołu. Drużyna o tym wiem, że w jutrzejszym meczu liczy się tylko zwycięstwo. Takie, które zadowoli wszystkich na trybunach i nas w szatni. Swoją grą mamy sprawić, żeby na tym stadionie było jeszcze głośniej – zaznaczył opiekun biało-czerwonych.

Polska - Tahiti U20: Mecz ostatniej szansy

Reprezentacja Tahiti to teoretycznie najsłabszy grupowy rywal Polaków. Drużyna jednej z niewielkich wysp na Oceanie Spokojnym na mistrzostwa świata przyjechała z zamiarem uniknięcia kompromitacji. Jak jednak przestrzegał Magiera, reprezentantów tego kraju cechuje ambicja. Szkoleniowiec nie chciał mówić o innych atutach niedzielnego przeciwnika, bo – jak tłumaczył – w tym meczu jego podopieczni mają koncentrować się jedynie na swojej grze.

- W moim odczuciu, jako osoby odpowiedzialnej za zespół, najistotniejsze jest, jak my będzie będziemy grać. Jaki styl będziemy chcieli narzucić rywalowi, który na pewno będzie walczył o każdy metr boiska – zapowiedział.

Zespół Tahiti w swoim pierwszym występie w MŚ U-20 przegrał z Senegalem 0:3. Niedzielne spotkanie na stadionie Widzewa w Łodzi rozpocznie się o godz. 20:30.

Relacja na żywo z meczu Polska - Tahiti U20 na sport.radiozet.pl.
RadioZET.pl/PAP/KS