MŚ U-20: Świetna gra i grad goli, Polska rozbiła Tahiti 5:0

26.05.2019 22:20

Reprezentacja Polski rozgromiła Tahiti 5:0 w meczu 2. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata do lat 20. Ozdobą spotkania był piękny gol Jakuba Bednarczyka.

Polska - Tahiti U20 fot. PAP/EPA

Po porażce na inaugurację z Kolumbią (0:2) trener Jacek Magiera dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce. Przede wszystkim jednak zmienił się styl gry biało-czerwonych, którzy od początku ruszyli na bramkę Tahiti. Początkowo jednak brakowało im skuteczności. Już w 8. minucie bardzo blisko otwarcia wyniku był Marcel Zylla, lecz jego strzał z kilku metrów obronił bramkarz. Moana Pito był też górą przy płaskim uderzeniu Dominika Steczyka.

W końcu, w 18. minucie do siatki trafił Jakub Bednarczyk. Pomocnik FC Sankt Pauli zdobył gola po ładnym uderzeniu zza pola karnego. Gospodarze dość szybko mogli podwyższyć prowadzenie, ale najpierw strzał Zylli zablokowali Tahitańczycy, a następnie gracz młodzieżowych drużyn Bayernu Monachium trafił w poprzeczkę. Z kolei uderzenie Adriana Łyszczarza z rzutu wolnego obronił Pito.

Powodzeniem zakończyła się dopiero akcja Steczyka i Zylli, który w 37. minucie przelobował bramkarza, choć nie do końca czysto trafił w piłkę. Dwie minuty później było 3:0, kiedy Zylla zrewanżował się Steczykowi dokładnym podaniem, a ten po minięciu obrońców i golkipera skierował futbolówkę do pustej bramki rywali. Napastnik drugiej drużyny niemieckiego FC Nuernberg przed przerwą zdobył jeszcze jednego gola, lecz w tej akcji sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

MŚ U20: GRUPY. Z kim gra Polska? TABELA "polskiej" grupy

Przez pierwsze 45 minut młodzi piłkarze z Tahiti ani razu nie zagrozili bramce biało-czerwonych. Podobnie obraz gry wyglądał po przerwie. Nadal przewagę mieli Polacy, co udokumentowali w 61. minucie. Swojego drugiego gola w tym meczu – tym razem głową – zdobył Steczyk. Na kwadrans przed końcem spotkania autorem kolejnej bramki był zaś rezerwowy Adrian Benedyczak.

Gdyby podopieczni Magiery byli bardziej skuteczni ich zwycięstwo mogły być jeszcze bardziej okazałe. Za to w końcówce przed stratą gola polski zespół uratował Radosław Majecki.

W drugim niedzielnym meczu grupy A Senegal wygrał z Kolumbią 2:0. Drużyna z Afryki, która ma na koncie komplet punktów, będzie w środę ostatnim grupowym rywalem Polaków (godz. 20.30 w Łodzi). Awans do 1/8 finału MŚ wywalczą dwie czołowe drużyny w grupach oraz cztery zespoły z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ POLSKA - TAHITI U20:

90. min.

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne spotkanie MŚ z udziałem Polaków - z Senegalem, które odbędzie się 29 maja.

90. min.

Koniec meczu! Polska - Tahiti 5:0!

90. min.

Łyszczarz przed kolejną szansą, ale znów dobrze broni Pito.

88. min.

Czerwona kartka dla Hennela Tehaamoany. Gością będą kończyć w osłabionym składzie.

83. min.

A teraz szansę na gola miało Tahiti! Tufariua był w doskonałej sytuacji, ale jego strzał doskonale wybronił Majecki.

79. min.

Benedyczak miał teraz szansę na drugą bramkę, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku!

74. min.

Benedyczak wreszcie dopiął swego! Pierwszy strzał zablokowany, ale drugi ląduje już w bramce rywali.

74. min.

GOOOL!!! Prowadzimy już 5:0!

69. min.

Benedyczak teraz strzela z ostrego kąta! Broni Pito!

62. min.

Dośrodkowanie z lewej strony na głowę Steczyka i ten z bliskiej odległości trafia do siatki.

62. min.

GOOOL!!! Polska prowadzi 4:0!

60. min.

Zalewski strzela z dystansu, ale daleko od bramki.

58. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Benedyczak wchodzi za Kopacza.

57. min.

Kolejna szansa dla Polaków, Steczyk strzela z bliska, ale wcześniej odgwizdana pozycja spalona.

52. min.

Bednarczyk strzela z dystansu! Broni kapitalnie Pito!

50. min.

Była szansa na bramkę, ale strzał Zylli zablokowany. Gwizdy na trybunach, bo kibice dopatrzyli się zagrania ręką. Sędzia nie przerwał jednak gry.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

45. min.

Wracamy za kilka minut...

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska prowadzi z Tahiti 3:0!

44. min.

Piłka znów w bramce rywali, ale tym razem sędzia dopatrzył się spalonego.

39. min.

Steczyk wychodzi sam na sam z bramkarzem, mija go i trafia do pustej bramki!

39. min.

GOOOL!!! Mamy już 3:0!

37. min.

Dośrodkowanie w pole karne z prawej strony, strzela z pierwszej piłki Zylla i pakuje piłkę do bramki! Prowadzimy 2:0!

37. min.

GOOOL!!! Polska prowadzi 2:0!

36. min.

Łyszczarz strzela bezpośrednio z rzutu wolnego... Kapitalnie broni Pito!

35. min.

Tehaamoana ukarany żółta kartką. Będzie rzut wolny dla Polski.

32. min.

Znów pokazał się w ofensywie Łyszczarz. Jego strzał mija jednak bramkę gości.

28. min.

Strzela z dystansu Zalewski... Nad bramką!

26. min.

Łyszczarz zagrywa wzdłuż bramki... Żaden z naszych graczy nie przeciął tej piłki. Drugi gol dla Polski wisi w powietrzu.

24. min.

Zylla w polu karnym - strzela! Poprzeczka!

24. min.

Tutaj piękny gol zdobyty przez Bednarczyka:

22. min.

Była szansa na drugą bramkę! Łyszczarz w polu karnym, piłka trafia do Steczyka - strzał z kilku metrów! Zablokowany!

18. min.

Bednarczyk dopadł do piłki przed polem karnym i fantastycznym strzałem z powietrza pokonał bramkarza rywali! To będzie kandydat do gola turnieju!

18. min.

GOOOL!!! Prowadzimy 1:0! Co za bramka!

17. min.

Yann Vivi strzela, ale nad bramką.

16. min.

A teraz będzie szansa dla Tahiti. Rzut wolny blisko naszego pola karnego.

14. min.

Nieporozumienie w szeregu biało-czerwonych i Zylla traci piłkę.

11. min.

Teraz wpada w pole karne Steczyk - strzela z ostrego kąta! Znów bardzo dobra interwencja bramkarza.

8. min.

Powinno być 1:0 dla Polski! Bednarczyk ładnie wszedł w pole karne, zagrał do środka, ale Zylla nie trafił do bramki z kilku metrów! Trzeba jednak podkreślić, że świetną interwencją popisał się w tej sytuacji bramkarz Tahiti.

7. min.

Teraz nieśmiała akcja gości, ale dobrze wślizgiem interweniował Łyszczarz.

4. min.

Biało-czerwoni utrzymują się przy piłce. Rywale nie mogą wyjść z własnej połowy.

2. min.

Pierwsza akcja gospodarzy. Dośrodkowanie... Radzą sobie obrońcy Tahiti.

1. min.

Zaczynamy!

20:29

Czas na losowanie i przywitanie kapitanów.

20:25

Piłkarze obu ekip już na boisku. Przed nami hymny!

20:20

W takim składzie zagrają dziś Polacy:

20:18

Przed nami drugi mecz biało-czerwonych w młodzieżowych mistrzostwach świata. W pierwszym podopieczni Jacka Magiery przegrali z Kolumbią 0:2.