Polska - Tahiti U20: Sebastian Walukiewicz gotowy do gry

25.05.2019 18:23

Sebastian Walukiewicz będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz Polska - Tahiti U20 - poinformował rzecznik kadry Michał Zachodny. Stoper Pogoni Szczecin z urazem głowy zakończył pierwsze spotkanie MŚ U20 z Kolumbią (0:2).

Sebastian Walukiewicz gotowy do gry w meczu z Tahiti U20 fot. Beata Zawadzka/East News
Zagłosuj

Kto wygra mecz?

19-letni środkowy obrońca, który w lipcu stanie się piłkarzem włoskiego Cagliari, w pierwszej połowie meczu z Kolumbią zderzył się z jednym z rywali i doznał urazu głowy. Zawodnik kontynuował grę, ale w 23. minucie to jego błąd spowodował utratę bramki. Na domiar złego po przerwie, po kolejnym starciu z przeciwnikiem, musiał opuścić plac gry.

Polska - Tahiti U20: Co z Walukiewiczem?

Istniało ryzyko, że uznawany za lidera tej kadry Walukiewicz nie będzie mógł pomóc kolegom w spotkaniu z Tahiti. W sobotę te obawy rozwiał rzecznik kadry. - Sebastian Walukiewicz będzie z nami dzisiaj trenował. Wszystko jest z nim w porządku - przekazał Michał Zachodny.

To dobra wiadomość dla reprezentacji Polski U20. Biało-czerwoni po porażce z Kolumbią muszą szukać punktów, aby zachować szansę na awans. Wpadka z egzotycznym rywalem z Oceanii nie wchodzi w grę.

Mecz Polska - Tahiti U20 na żywo na sport.radiozet.pl w niedzielę 26 maja o godz. 20:30.