El. Euro 2020: Jerzy Brzęczek wybrał bramkarza na najbliższe mecze, co z Glikiem?

05.09.2019 17:50
Jerzy Brzęczek
fot. PAP

Jerzy Brzęczek wybrał bramkarza, który stanie między słupkami w najbliższych meczach reprezentacji Polski. Oprócz tego selekcjoner biało-czerwonych wypowiedział się na temat stanu zdrowia Kamila Glika.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentanci Polski w piłce nożnej dotarli w czwartek ok. godziny 14.15 do Lublany, gdzie dzień później zmierzą się ze Słowenią w eliminacjach mistrzostw Europy. Po południu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jerzego Brzęczka i Jana Bednarka. Selekcjoner biało-czerwonych ujawnił na niej nazwisko bramkarza, który będzie bronił w najbliższych meczach kadry. Szkoleniowiec uznał, że na spotkania jesienne postawi na Łukasza Fabiańskiego. Wiosną szansę ma dostać Wojciech Szczęsny.

- Numerem jeden na jesienne mecze jest Łukasz Fabiański. Wczoraj przekazałem tę informację bramkarzom. Dla osobiście była to bardzo trudna decyzja, ale taka jest rola selekcjonera - powiedział trener.

El. Euro 2020: Co się musi stać, żeby Polska awansowała na ME?

Brzęczek wypowiedział się również na temat stanu zdrowia Kamila Glika. Obrońca AS Monaco narzeka na uraz, który może go wyeliminować w najbliższych meczach. Sam zainteresowany zapowiadał, że zagra mimo bólu. Niemniej jednak 31-latek nie brał udziału w ostatnim treningu reprezentacji w Warszawie. W Lublanie, Glik ćwiczył razem z resztą zespołu.

- Coś więcej będziemy mogli powiedzieć po treningu. Dzisiaj Kamil będzie trenował z drużyną - przyznał selekcjoner.

El. Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej" grupy

Polska - Słowenia: Co z Kamilem Glikiem?

Z kolei Jan Bednarek podkreślił, że chociaż biało-czerwoni są liderami grupy G, czeka ich jeszcze wiele pracy.

- Wszyscy w drużynie wiemy, że czeka nas jeszcze mnóstwo pracy do wykonania. Najważniejsze jest dla nas wywalczenie awansu na mistrzostwa Europy i na tym się teraz skupiamy. Jesteśmy bardzo napędzeni i zmotywowani - powiedział.

Słowenia - Polska: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz el. Euro 2020?

Po czterech kolejkach w grupie G eliminacji Euro 2020 Polska prowadzi z kompletem zwycięstw. Dalej sklasyfikowane są Izrael - siedem i Austria - sześć punktów. Słowenia jest czwarta z pięcioma.

- Mamy świadomość, że czeka nas bardzo trudne spotkanie, mamy szacunek do naszego rywala, ale jesteśmy dobrze przygotowani - zapewnił Brzęczek.

RadioZET.pl/MW