Zamknij

Polska - Słowenia: Piłkarzy (znów) czeka nierówna walka ze śliską murawą

18.11.2019 21:02
Śliska murawa na PGE Narodowym
fot. PAP

Mecz Polska - Słowenia. Jak zwykle przy okazji spotkania reprezentacji Polski na PGE Narodowym w Warszawie powraca temat murawy. Wygląda na to, że problem nie zniknął i ostatni mecz eliminacji Euro 2020 odbędzie się na "zielonym lodowisku".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Murawa na wybudowanym za ponad 1,5 miliarda złotych stadionie narodowym pozostawia wiele do życzenia praktycznie od początku istnienia tego obiektu. Kłopotów jest kilka: betonowe podłoże, zbyt krótki czas od położenia murawy do meczu oraz słaba cyrkulacja powietrza. W efekcie trawa nie jest w stanie się ukorzeniać i stwarza problemy piłkarzom.

Łukasz Piszczek żegna się z reprezentacją. Znamy szczegóły jego występu

Niekontrolowane poślizgi oglądamy przy okazji każdego meczu, ale w pamięci mamy przede wszystkim te ostatnie - z meczu z Macedonią Północną, kiedy niewiele brakowało, by Jacek Góralski od tyłu podciął przeciwnika. Ślizgali się też inni, z Kamilem Glikiem i Robertem Lewandowskim na czele.

Polska - Słowenia: Co z murawą?

Niestety nic nie zapowiada rychłej zmiany i spotkanie ze Słowenią odbędzie się w podobnych warunkach. Już na treningu "Lewy" zgłaszał selekcjonerowi zastrzeżenia względem podłoża i mało prawdopodobne jest, by do jutra sytuacja diametralnie się poprawiła.

Co ciekawe, przed każdym meczem stan murawy sprawdzany jest przez przedstawicieli UEFA, a oni ani razu nie zgłaszali uwag.

Mecz Polska - Słowenia na żywo na sport.radiozet.pl we wtorek 19 listopada o godz. 20:45.

RadioZET.pl