Zamknij

Słowenia - Polska. Kiedy kolejny mecz kadry w eliminacjach Euro 2020?

Andreas Nicolaides
11.06.2019 09:33
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

W 5. kolejce eliminacji Euro 2020 Polska zagra ze Słowenią. Na to spotkanie kibice biało-czerwonych będą musieli jednak trochę poczekać. Kiedy odbędzie się mecz Polska - Słowenia?

Mecz Słowenia - Polska zamknie pierwszą część rywalizacji w grupie G eliminacji Euro 2020. Później przyjdzie czas na mecze rewanżowe. Mecz Polska - Słowenia odbędzie się 6 września.

Słowenia to jedyny rywal, z którym biało-czerwoni nie mierzyli się jeszcze w eliminacjach. Za sobą mają mecze z Austrią (1:0), Łotwą (2:0), Macedonią Północną (1:0) i Izraelem (4:0). Mimo że eliminacje nie dobrnęły jeszcze do półmetku, biało-czerwoni są bliscy awansu do mistrzostw Europy 2020. Nad drugim w tabeli Izraelem mają pięć punktów przewagi, a trzecią Austrię wyprzedzają o sześć "oczek". Bezpośredni awans do Euro 2020 wywalczą dwie najlepsze drużyny w grupie.

Polska - Izrael: Piątek nie zrobił "pistoletów" po bramce. Dlaczego? [WIDEO]

Słowenia - Polska. Kiedy reprezentacja gra kolejny mecz?

Mecz Polska - Słowenia będzie ważny dla obu drużyn. Polacy będą chcieli wykonać kolejny krok w stronę zapewnienia sobie awansu do ME 2020, a Słoweńcy będą chcieli odrobić straty do Austrii i Izraela.

Po czterech kolejkach eliminacji Euro 2020 Słowenia zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem pięciu punktów. W ostatniej kolejce rozbiła Łotwę 5:0, wcześniej zremisowała 1:1 z Izraelem i Macedonią Północną oraz przegrała 0:1 z Austrią.

Eliminacje Euro 2020: TABELA i WYNIKI "polskiej" grupy

Kiedy kolejny mecz Polski w el. Euro 2020? Po czerwcowych starciach z Macedonią i Izraelem piłkarze udadzą się na wakacje, a potem rozpoczną przygotowania do nowego sezonu i zainaugurują rozgrywki ligowe. W barwach reprezentacji zagrają dopiero na początku września.

El. Euro 2020: Kiedy mecz Polska - Słowenia? DATA

Mecz Polska - Słowenia odbędzie się 6 września, trzy później biało-czerwoni zagrają z Austrią.

RadioZET.pl/AN