Zamknij

Rumuńscy kibole prowokowali polskich fanów. Interweniowała ochrona

Krzysztof Sobczak
11.06.2017 10:41
Rumuńscy kibole
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

W trakcie meczu Polska - Rumunia na Stadionie Narodowym doszło do nieprzyjemnego incydentu. Ochrona użyła gazu łzawiącego w stosunku do grupy chuliganów, którzy próbowali doprowadzić do zamieszek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Na początku drugiej połowy w sektorze gości wybuchła petarda hukowa i - jak informował na Twitterze dziennikarz WP Sportowych Faktów Michał Kołodziejczyk - doszło do bijatyki. Rumuni próbowali doprowadzić do konfrontacji na trybunach, ale szybko zostali spacyfikowani przez ochronę obiektu. Po rozpyleniu gazu łzawiącego sytuacja została opanowana.

Do zamieszek doszło za to w Bukareszcie. W listopadowym meczu grupy kiboli z obu państw starli się na trybunach, za co potem UEFA ukarała obie federacje. Gospodarzom "dostało się" także za race, które wylądowały w polu karnym Łukasza Fabiańskiego oraz petardę, która wybuchła pod nogami Roberta Lewandowskiego.

Polska pokonała Rumunię 3:1 i jest na najlepszej drodze do awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji. Biało-czerwoni mają 6 punktów przewagi na Czarnogórą i Danią.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/KS