Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rumuńscy kibole prowokowali polskich fanów. Interweniowała ochrona

11.06.2017 10:41
sport

W trakcie meczu Polska - Rumunia na Stadionie Narodowym doszło do nieprzyjemnego incydentu. Ochrona użyła gazu łzawiącego w stosunku do grupy chuliganów, którzy próbowali doprowadzić do zamieszek.

Rumuńscy kibole fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku drugiej połowy w sektorze gości wybuchła petarda hukowa i - jak informował na Twitterze dziennikarz WP Sportowych Faktów Michał Kołodziejczyk - doszło do bijatyki. Rumuni próbowali doprowadzić do konfrontacji na trybunach, ale szybko zostali spacyfikowani przez ochronę obiektu. Po rozpyleniu gazu łzawiącego sytuacja została opanowana.

Do zamieszek doszło za to w Bukareszcie. W listopadowym meczu grupy kiboli z obu państw starli się na trybunach, za co potem UEFA ukarała obie federacje. Gospodarzom "dostało się" także za race, które wylądowały w polu karnym Łukasza Fabiańskiego oraz petardę, która wybuchła pod nogami Roberta Lewandowskiego.

Polska pokonała Rumunię 3:1 i jest na najlepszej drodze do awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji. Biało-czerwoni mają 6 punktów przewagi na Czarnogórą i Danią.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/KS

Oceń