Polska - Portugalia. Jerzy Brzęczek: Rozważamy grę dwójką napastników

Andreas Nicolaides
08.10.2018 14:27
Jerzy Brzęczek
fot. PAP/EPA

Jerzy Brzęczek nie wyklucza, że na mecz z Portugalią lub Włochami w Lidze Narodów (11 i 14 października) w składzie reprezentacji Polski znajdą się i Robert Lewandowski, i Krzysztof Piątek. - Taka opcja istnieje - powiedział na konferencji w Katowicach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Piątek zachwyca w barwach Genoi, dla której zdobył 13 bramek w ośmiu występach. W siedmiu kolejkach ekstraklasy do siatki trafił dziewięciokrotnie i jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A.

- Krzysiek jest w niesamowitej formie, wypada mu życzyć, żeby taką skuteczność utrzymywał w klubie i oczywiście u nas, w reprezentacji. Jeśli chodzi o nasze przemyślenia dotyczące składu, wszystko będzie wiadomo w czwartkowy wieczór. Na pewno taka opcja gry z dwoma napastnikami istnieje - przyznał Brzęczek.

Mecz Polska - Portugalia: Jubileusz Lewandowskiego

Jeśli w czwartek wystąpi Lewandowski, będzie to jego setny mecz w biało-czerwonej koszulce. Z kolei Jakub Błaszczykowski może zagrać po raz 103., co byłoby rekordem w historii tej reprezentacji.

- To dwójka najbardziej doświadczonych zawodników. Myślę, że przez ostatnie 10 lat to oni mieli największy wpływ na polską reprezentację. Mając takich zawodników, ważną kwestią jest to, żeby całość, jako drużyna, dobrze funkcjonowała. To musi być grupa ludzi, która będzie dobrze funkcjonować na boisku. Ostatnio bardzo ważną dla mnie rzecz powiedział trener mistrzów świata Francuzów Didier Deschamps, który na jedno z pytań o powołania odparł: "Nie zawsze 23 najlepszych zawodników będzie tworzyć najlepszą reprezentację". Oni muszą się rozumieć i na boisku, i poza nim - ocenił Brzęczek.

Brzęczek, który w lipcu zastąpił na stanowisku selekcjonera Adama Nawałkę, na ławce trenerskiej reprezentacji zadebiutował w wyjazdowym spotkaniu z Włochami w Bolonii 1:1 (7 września) w pierwszej kolejce Ligi Narodów. Oba zespoły mają po jednym punkcie. W tabeli grupy 3 dywizji A z trzema punktami prowadzi Portugalia, która 10 września pokonała Włochy 1:0.

Polska - Portugalia: Mecz na żywo w internecie

Mecz Polska - Portugalia na żywo na sport.radiozet.pl 11 października o godz. 20.45.

RadioZET.pl/PAP/AN