Polska - Portugalia: Szansa na wyrównanie niekorzystnego bilansu

Krzysztof Sobczak
11.10.2018 16:00
Euzebiusz Smolarek zdobył dwa gole w meczu Polska - Portugalia w 2006 r.
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER/EASTNEWS

Reprezentacja Polski nie przegrała z Portugalią od 2006 roku, ale ogólny bilans jest minimalnie niekorzystny dla biało-czerwonych. W czwartek w Lidze Narodów podopieczni Jerzego Brzęczka staną przed szansą podreperowania statystyk.

Zagłosuj

Kto wygra mecz Polska - Portugalia?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Zobacz także

Oczywiście wszyscy mamy w pamięci spotkanie z Euro 2016, gdy w ćwierćfinale turnieju Polacy ulegli Portugalii w serii rzutów karnych. W oficjalnych zestawieniach ten rezultat widnieje jako remis, bo mecz nie został rozstrzygnięty przez 120 minut.

Jednocześnie przypominamy: nie ma szans na powtórzenie karnego Jakuba Błaszczykowskiego.

Polska - Portugalia: Bilans spotkań

Z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego biało-czerwoni po raz ostatni przegrali w finałach mistrzostw świata w Korei Płd. i Japonii w 2002 roku. Pedro Pauleta wbił nam hat-tricka, a dzieła zniszczenia zwieńczył Rui Costa. Po tym spotkaniu stało się jasne, że gracze Jerzego Engela po fazie grupowej wrócą do kraju.

Zrewanżować udało się w eliminacjach Euro 2008 na Stadionie Śląskim w Chorzowie, dokładnie 11 października 2006 roku. Wówczas Polacy po dwóch trafieniach Euzebiusza Smolarka wygrali 2:1. Trzy kolejne pojedynki kończyły się remisami - tak było w 2007, 2012 i właśnie 2016 roku.

Ogólny bilans wygląda więc następująco: 3 zwycięstwa, 4 remisy i 4 porażki. W czwartek będzie okazja do wyrównania statystyk.

RadioZET.pl/KS