Polska – Portugalia: OCENY po remisie w Guimaraes

20.11.2018 22:48

Reprezentacja Polski zremisowała na wyjeździe z Portugalią 1:1. Sprawdź oceny po meczu Polska – Portugalia (skala 1-10).

reprezentacja Polski fot. PAP/EPA

Wojciech Szczęsny 5: Nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy straconej bramce. Jednocześnie nie miał jak wykazać się w innych sytuacjach.

Tomasz Kędziora 6: Miał pecha przy główkowaniu, kiedy piłka trafiła w poprzeczkę. Starał się być aktywny na boisku.

Thiago Cionek 6: Szybko zarobił żółtą kartkę, ale dobrze zabezpieczał się z Bednarkiem w obronie. Skutecznie powstrzymywał rywali w tym m.in. Renato Sanchesa.

Jan Bednarek 5: Dobrze ustawiał się w obronie i współpracował z Cionkiem.

Bartosz Bereszyński 7: Wykonywał swoje zadanie na lewej stronie obrony. Nie dopuszczał Portugalczyków do rajdów w tej części boiska.

Przemysław Frankowski 7: Pojawiał się w polu karnym, stwarzał okazje przy bramce rywala. Jednocześnie cofał się do tyłu, gdzie wspierał kolegów.

Grzegorz Krychowiak 4: Jak już dogrywał, to niedokładnie. Miał rozprowadzać grę, ale wciąż jego forma jest poniżej przeciętnej. Jednym plusem jest to, że podczas meczu, potrafił trzymać swoją pozycję.

Mateusz Klich 6: Był źle ustawiony przy stracie pierwszej bramki i dał się wyprzedzić Andre Silvie. Jednak w środku pola jego gra wyglądała całkiem nieźle.

Kamil Grosicki 7: Dzisiejszy kapitan dobrze dośrodkowywał piłki do swoich kolegów, nakręcał akcje swojej drużyny i był aktywny na boisku.

Piotr Zieliński 5: Szukał efektownych, ale nie zawsze skutecznych rozwiązań na dogranie piłki. O ile Milik pokazywał się na początku meczu z dobrej strony, próżno było szukać tego u Zielińskiego. Tak nie zachowuje się piłkarz, który ma być dyrygentem zespołu. Przebudził się w drugiej połowie, ale taki zawodnik powinien napędzać akcje od początku spotkania.

Arkadiusz Milik 7: Cofał się do linii pomocy, wspierał swoich kolegów z wyprowadzaniem akcji. Początek meczu zapowiadał się obiecująco, ale później było słabo. Na szczęście w drugiej połowie wywalczył rzut karny i pewnie wykorzystał jedenastkę.

ZMIANY:

Jacek Góralski 3: Nie wiedzieć czemu wszedł na boisko, nie wniósł nic pozytywnego do drużyny.

Damian Kądzior 5: Dwie próby strzału z dystansu, szkoda, że nieudane.

Damian Szymański: Za krótko przebywał na boisku - BRAK OCENY