Polska – Portugalia: Kto kapitanem za Lewandowskiego?

Maciej Walasek
19.11.2018 20:48
Robert Lewandowski
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Kamil Grosicki będzie kapitanem reprezentacji Polski w meczu z Portugalią. Pomocnik otrzyma opaskę pod nieobecność Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na początku kadencji Adama Nawałki, opaskę kapitana nosił piłkarz, który miał największą liczbę występów w kadrze, czyli Jakub Błaszczykowski. Kiedy zawodnik doznał kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych, reprezentacją zaczął dowodzić Robert Lewandowski. Po powrocie Błaszczykowskiego, napastnik Bayernu Monachium utrzymał opaskę. Gdy Jerzy Brzęczek zastąpił Nawałkę, pojawiły się głosy, że nowym-starym kapitanem zostanie Kuba. Ostatecznie selekcjoner nie dokonał w tej kwestii żadnych zmian.

Zagłosuj

Czy Kamil Grosicki powinien zostać kapitanem reprezentacji Polski w meczu z Portugalią?

Liczba głosów:

Tuż przed listopadowym zgrupowaniem reprezentacji, kontuzji doznał wice-kapitan, Kamil Glik. W trakcie przygotowań do meczu z Portugalią z powodu urazu kolana, kadrę musiał opuścić Lewandowski. W związku z tym pojawiło się pytanie: kto będzie kapitanem w meczu z mistrzami Europy?

Portal sport.pl podaje, że trener biało-czerwonych kieruje się zasadą, że opaskę otrzyma ten, kto będzie miał najwięcej rozegranych spotkań. Automatycznie kapitanem byłby Jakub Błaszczykowski, ale z ustaleń ekspertów wynika, że nie zagra on od pierwszej minuty. Wobec tego kolejnym na liście kandydatów jest Kamil Grosicki.

Zobacz także

Piłkarz Hull City wystąpił w 63. meczach z orzełkiem na piersi. „Grosik” był już kapitanem drużyny podczas marcowego spotkania z Koreą Południową, gdy na boisku nie było ani Lewandowskiego, ani Glika.

Gdyby Grosickiego zabrakło na boisku, kolejnym kandydatem do założenia opaski jest Grzegorz Krychowiak, który w biało-czerwonych barwach ma na koncie 58 spotkań.

Polska - Portugalia NA ŻYWO

Relacja z meczu Polska - Portugalia na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sport.pl/MW