Polska - Portugalia: Brzęczek: Zagramy czterema obrońcami

Maciej Walasek
10.10.2018 19:08
Jerzy Brzęczek
fot. PAP

- Pewne jest, że w czwartkowym meczu z Portugalią zagramy czwórką obrońców. Resztę wszyscy zobaczą podczas spotkania – powiedział trener polskich piłkarzy Jerzy Brzęczek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Polacy podejmą Portugalczyków w ramach Ligi Narodów na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a w niedzielę zagrają tam z Włochami.

- Dla nas najważniejsze jest teraz spotkanie z Portugalią. Koncentrujemy się na nim. Mamy mało czasu do niedzieli – dodał.

Podkreślił, że zna wartość kadry portugalskiej, niezależnie od tego, iż nie zagra w niej Cristiano Ronaldo.

- Szanujemy każdego rywala, ale gramy u siebie i chcemy wygrać – zaznaczył trener.

Polska - Portugalia: Napastnicy w świetnej dyspozycji

- Cała trójka napastników (Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik) przebywająca na zgrupowaniu jest w bardzo dobrej dyspozycji. Robert i Krzysztof mają ze sobą wiele wspólnego, bardziej w kierunku klasycznej "dziewiątki". Robert często w klubie wychodzi w boczne sektory boiska. Jeszcze nigdy nie grali razem. Każdy wariant jest możliwy – powiedział trener.

Obrońca Bartosz Bereszyński podkreślił, że dla niego nie ma znaczenia, w jakim składzie zagra rywal.

- Obojętnie, w jakim zestawieniu wyjdą na mecz Portugalczycy, to będzie dobry zespół. Żałuję, że nie zagra Ronaldo, nie upatruję w jego braku jakiejś naszej szansy. Niezależnie od wszystkiego, my chcemy w czwartek wygrać. Nas mobilizuje gra w reprezentacji przy pełnych – mam nadzieję – trybunach i w fantastycznej atmosferze. Rywal też dodaje emocji, bo przecież zagramy z aktualnym mistrzem Europy. Dla układu tabeli fajnie byłoby zdobyć trzy punkty – ocenił zawodnik.

W pierwszym spotkaniu Ligi Narodów, nowych rozgrywek mających zastąpić w dużej mierze potyczki towarzyskie, biało-czerwoni zremisowali 7 września w Bolonii z Włochami 1:1. W tabeli grupy 3 dywizji A z trzema punktami prowadzi Portugalia, która trzy dni później pokonała Italię 1:0.

Polska - Portugalia NA ŻYWO

Relacja i wynik meczu Polska - Portugalia na żywo na sport.radiozet.pl. Początek spotkania w czwartek o 20:45.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/MW