Łukasz Fabiański: Nie doświadczyłem jeszcze takiego przeciwnika

Andreas Nicolaides
20.03.2018 18:26
Łukasz Fabiański
fot. PAP/EPA

Pamiętam mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej i to był zespół dobrze przygotowany fizycznie, z indywidualnościami. Nigeria pewnie będzie wyglądać podobnie – powiedział przed piątkowym spotkaniem towarzyskim Łukasz Fabiański. Mecz Polska - Nigeria na żywo na sport.radiozet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Polska piłkarska reprezentacja na zgrupowaniu we Wrocławiu przygotowuje się do meczów towarzyskich z Nigerią i Koreą Południową. Z tym pierwszym przeciwnikiem biało-czerwoni zmierzą w stolicy Dolnego Śląska już w najbliższy piątek.

Fabiański na spotkaniu z mediami przyznał, że na pewno pojedynek z Nigerią będzie wartościowym sprawdzianem przed mistrzostwami, gdzie jednym z grupowych rywali biało-czerwonych jest inny zespół z Afryki - Senegal.

- Ciężko mi powiedzieć, jaki oni mają styl, bo nie doświadczyłem jeszcze takiego przeciwnika. Pamiętam jedynie mecz sprzed kilku lat z Wybrzeżem Kości Słoniowej i to był zespół dobrze przygotowany fizycznie, z indywidualnościami w składzie. Nigeria pewnie będzie wyglądać podobnie. To bardzo dobry sprawdzian, który może nas dobrze przygotować na mistrzostwa - dodał bramkarz Swansea City.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Trener Adam Nawałka zapowiedział, że być może w którymś z meczów, a może nawet w obu, będzie chciał sprawdzić ustawienie z trzema środkowymi obrońcami. Fabiański stwierdził, że zna taki system z gry w klubie i wygląda to obiecująco.

- Od kiedy gram w Swansea imałem już z ośmiu, albo dziewięciu trenerów, którzy mieli swoje pomysły na drużynę i ustawienie taktyczne. Teraz od pewnego czasu gramy trójką środkowych obrońców z dwoma bocznymi wahadłami i to jest fajny, skuteczny system. Zobaczymy, czy trener zdecyduje się przećwiczyć coś nowego z Nigerią albo Koreą - dodał bramkarz, który o miejsce w podstawowym składzie na wrocławskim zgrupowaniu rywalizuje z Wojciechem Szczęsnym, Łukaszem Skorupskim i debiutantem Bartoszem Białkowskim.

- Fajnie, że trener Nawałka daje szanse na rywalizację o miejsce w bramce. Powołanie dla Bartka to na pewno duży plus i nagroda za dobrą grę - krótko skomentował Fabiański.

Mecz Polska - Nigeria na żywo 23 czerwca o godz. 20.45. Relacja i wynik live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/AN