Zamknij

Skład na Nigerię: Mnóstwo braków, Nawałka zupełnie zmieni ustawienie!

Andreas Nicolaides
23.03.2018 10:48
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Adam Nawałka ma niemały ból głowy przy ustalaniu składu na mecz Polska - Nigeria. W ostatniej chwili wypadło mu kilku kluczowych piłkarzy, na których zamierzał postawić od pierwszej minuty. Z tego powodu zmieni ustawienie i da szansę gry kilku zupełnie nowym zawodnikom. Zobacz przewidywany skład na mecz Polska - Nigeria.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kto wygra mecz Polska - Nigeria?

Liczba głosów:

W ostatniej chwili zgrupowanie reprezentacji opuścił Łukasz Piszczek, który chciał być razem z żoną przy narodzinach dziecka. Niezdolny do gry - z powodu kontuzji mięśniowej - jest Bartosz Bereszyński. Maciej Rybus z kolei zmaga się z przeziębieniem, podobnie zresztą jak Sławomir Peszko. Z powodu kontuzji na zgrupowanie nie przyjechał w ogóle Kuba Błaszczykowski.

Skład na mecz Polska - Nigeria

Wszystkie absencje tworzą problem na bokach obrony. Wobec tego Nawałka najprawdopodobniej postawi na grę trójką środkowych obrońców - Kamil Glik, Michał Pazdan i Thiago Cionek. Na bokach zagrają Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze i Przemysław Frankowski z Jagiellonii. Dla tych piłkarzy będzie to ogromna szansa, aby wywalczyć miejsce w kadrze na MŚ 2018.

W środku pola powinniśmy zobaczyć duet Grzegorz Krychowiak - Karol Linetty. Przed nimi Piotr Zieliński i... Dawid Kownacki, który będzie grać za Robertem Lewandowskim. Tym samym mecz na ławce rozpocząć ma Kamil Grosicki. Tak przewiduje przynajmniej "Przegląd Sportowy.

Między słupkami stanie Wojciech Szczęsny.

Wszystko to składa się na system 1-5-2-2-1 w obronie i 1-3-4-2-1 w ataku.

Polska - Nigeria: przewidywany skład

Przewidywany skład na mecz Polska - Nigeria: Szczęsny - Glik, Pazdan, Cionek - Kurzawa, Frankowski - Krychowiak, Linetty - Zieliński, Kownacki - Lewandowski.

Mecz Polska - Nigeria na żywo na sport.radiozet.pl. Początek w piątek o godz. 20.45.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/AN