Polska - Nigeria: Rywale zastanawiają się, jak zatrzymać... Richarda Lewandowskiego

Andreas Nicolaides
13.03.2018 12:27
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Zabawną wpadkę zaliczył Kenneth Omeruo, piłkarz reprezentacji Nigerii. W jednym z wywiadów powiedział, że kluczem do wygrania z Polską będzie zatrzymanie... Richarda Lewandowskiego. Mecz Polska - Nigeria na żywo odbędzie się 23 marca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wydawać się może, że Robert Lewandowski jest tak wielką gwiazdą, że zna go każdy, a tym bardziej ktoś, kto na co dzień zawodowo uprawia tę samą dyscyplinę sportu i za kilka dni ma zagać przeciwko niemu mecz. Kenneth Omeruo tymczasem pomylił imię kapitana reprezentacji Polski i nazwał go Richardem.

Robert Lewandowski nazwany Richardem

Może nie zdziwiłoby to nas tak bardzo, gdyby "Lewy" miał na imię Władysław, Zdzisław czy Kazimierz, ale Robert to imię dość uniwersalne i popularne w wielu krajach. Wystarczy wymienić chociażby aktorów Roberta Downeya Jr, Roberta De Niro czy Roberta Pattinsona, a także - w lekko zmienionej wersji - piłkarzy Roberto Carlosa czy Roberto Baggio.

Trudno przypuszczać, czy była to zwykła pomyłka, czy reprezentant Nigerii naprawdę nie wie, jak na imię ma Lewandowski. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakiej klasy jest piłkarzem, bowiem to właśnie jego powstrzymanie uważa za klucz do wygrania meczu z biało-czerwonymi.

Polska - Nigeria. Mecz na żywo online w internecie

Kenneth Omeruo to 36-krotny reprezentant Nigerii. Obecnie gra w tureckim Kasimpasa SK.

Mecz Polska - Nigeria na żywo już 23 marca o godz. 20.45. Relacja i wynik live online na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN