Jest kadra na mecze z Nigerią i Koreą. Kilka niespodzianek i brak Błaszczykowskiego!

Andreas Nicolaides
09.03.2018 12:24
powołania na mecze z Nigerią i Koreą
fot. PAP/EPA

Adam Nawałka powołał piłkarzy z lig zagranicznych na marcowe mecze towarzyskie Polska - Nigeria i Polska - Korea. Do kadry wraca m.in. Arkadiusz Milik, który przez ostatnie miesiące leczył kontuzję zerwanych więzadeł krzyżowych w kolanie. Pierwsze powołanie otrzymał za to 30-letni bramkarz Bartosz Białkowski. Niespodzianką jest brak miejsca w kadrze dla Kuby Błaszczykowskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Kto powinien być pierwszym bramkarzem reprezentacji?

Liczba głosów:

Kadra Polski na mecze Polska - Nigeria i Polska - Korea

Milik w ostatni weekend wrócił na boisko po pięciomiesięcznej przerwie. Zagrał w przegranym przez jego Napoli meczu z AS Romą (2:4). O miejsce w podstawowej jedenastce klubu z San Paolo na ostatnią część sezonu będzie mu niezwykle trudno. Napoli walczy o mistrzostwo Włoch, dlatego wątpliwe jest, aby trener Maurizio Sarri często rotował składem. A wyżej ceni sobie umiejętności Driesa Mertensa.

Jak poinformował "Przegląd Sportowy", mimo problemów fizycznych i braku ogrania Milika, pozostaje on ważnym piłkarzem dla selekcjonera. Z tego powodu Nawałka wysłał do Włoch odpowiedzialnego za przygotowanie fizyczne w kadrze Remigiusza Rzepkę, który indywidualnie pracował z zawodnikiem.

Kuba Błaszczykowski - kontuzja i brak powołania

Również po kontuzji wrócił niedawno do gry Kuba Błaszczykowski, który od listopada zmagał się z kontuzją pleców. Wszystko wskazywało na to, że otrzyma powołanie, tymczasem selekcjoner postanowił go oszczędzić. nie jest to z pewnością dobra wiadomość dla samego piłkarza, który nawet gdy jest zdrowy, nie może liczyć na grę w pierwszej jedenastce Wolfsburga.

Szansę na wstęp w meczu Polska - Nigeria lub Polska - Korea będzie mieć Dawid Kownacki, który ostatnie powołanie otrzymał blisko trzy lata temu. W kadrze znalazło się też miejsce dla Łukasza Teodorczyka czy Jakuba Świerczoka. Poza tym Nawałka postawił na sprawdzonych ludzi - w tym oczywiście na Roberta Lewandowskiego, Kamila Grosickiego, Piotra Zielińskiego, Kamila Glika czy Łukasza Piszczka.

Przed szansą debiutu stanie 30-letni Bartosz Białkowski, bramkarz Ipswich. Pierwsze powołanie otrzymał też grający w Chievo Paweł Jaroszyński.

Kadra na mecz Polska - Nigeria i Polska - Korea [tylko piłkarze z lig zagranicznych]:

2fac2ced8aef06677bfe613f600bdda4

Powołania z polskiej Ekstraklasy ogłoszone zostaną w piątek, 16 marca.

Mecz Polska - Nigeria na żywo 23 marca. Cztery dni później odbędzie się spotkanie Polska - Korea.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Łączy Nas Piłka/AN