Zamknij

Boniek ocenił reprezentację Meksyku: Najsilniejszy rywal w tym roku

Krzysztof Sobczak
13.11.2017 13:17
Zbigniew Boniek
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Zdaniem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka poniedziałkowy przeciwnik reprezentacji Polski, Meksyk, to najsilniejszy rywal, z jakim podopieczni Adama Nawałki zmierzą się w 2017 roku. To już zweryfikuje boisko, ale pewne jest, że to jedna z najbardziej zapracowanych ekip mijających 12 miesięcy.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 2017 roku Meksykanie rozegrali do tej pory 24 mecze. Dla porównania, biało-czerwoni wychodzili na boisko... 7 razy. Na tak dużą liczbę spotkań składają się m.in. rozbudowane eliminacje do mistrzostw świata w Ameryce Północnej oraz Puchar Konfederacji, w którym gracze Juana Carlosa Osorio zajęli 4. miejsce.

Zobacz także

Tegoroczny bilans Meksyku jest obiecujący - w 24 spotkaniach ponieśli tylko 5 porażek, wygrali 14 razy, a 5 zremisowali. W piątek postawili bardzo wymagające warunki grającej w galowym składzie Belgii, remisując 3:3. Nic dziwnego, że klasę rywala docenił prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

- Na boisku może to inaczej wyglądać, ale dla mnie Meksyk to najlepszy, najsilniejszy z przeciwników w 2017 roku! - napisał były piłkarz, który w 1978 roku zdobył dwa gole w starciu z tą reprezentacją.

Mecz Polska - Meksyk będzie ostatnim spotkaniem biało-czerwonych w tym roku. Początek spotkania o godzinie 20:45.

RadioZET.pl/KS