Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polska - Meksyk: Szansa dla zmienników. Tak zagramy w ostatnim meczu w tym roku?

12.11.2017 08:20
sport

Bez siedmiu podstawowych piłkarzy reprezentacja Polski przystąpi do towarzyskiego meczu z Meksykiem. Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, najbardziej doświadczonym graczem wyjściowego składu będzie Artur Jędrzejczyk, który w narodowych barwach rozegra 33. spotkanie. Początek meczu o godzinie 20:45.

Maciej Makuszewski fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeszcze przed piątkowym sparingiem z Urugwajem było przesądzone, że w obu listopadowych spotkaniach nie zobaczymy kapitana biało-czerwonych, Roberta Lewandowskiego, a także niepowołanych na to zgrupowanie ze względu na urazy Łukasza Piszczka i Arkadiusza Milika. Po meczu Adam Nawałka zwolnił Kamila Glika, Grzegorza Krychowiaka i Kamila Grosickiego (oraz Artura Boruca, który zakończył reprezentacyjną karierę - przyp. red.), a w niedzielę okazało się, że do pełni zdrowia nie dojdzie również Michał Pazdan. W tej sytuacji selekcjoner będzie miał okazję, by sprawdzić dużą liczbę zmienników. Pewne jest, że Nawałka zamierza dalej testować ustawienie 1-3-4-3.

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, z Meksykiem wystąpi tylko dwóch zawodników, którzy wybiegli w wyjściowym składzie na mecz z Urugwajem. Będą to Thiago Cionek, który tym razem zajmie miejsce na środku defensywy, oraz Jarosław Jach. Inni, jak Artur Jędrzejczyk, Krzysztof Mączyński czy Piotr Zieliński pojawili się na placu gry po przerwie.

Szansę debiutu od razu w podstawowym składzie powinni otrzymać wahadłowi - Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze, najlepiej asystujący gracz ekstraklasy (10 asyst - przyp. red.), oraz Tomasz Kędziora z Dynama Kijów. O zabezpieczenie dostępu do naszej bramki mają zadbać wychwalany pod niebiosa w Sampdorii Genua Karol Linetty oraz Krzysztof Mączyński, natomiast gole ma zdobywać Mariusz Stępiński. Jako lewy napastnik powinien wystąpić Maciej Makuszewski.

Będzie to jedna z najmniej doświadczonych jedenastek, jaką kiedykolwiek wystawił Adam Nawałka. W podstawowym składzie tylko Artur Jędrzejczyk (będzie to jego 33. mecz) i Wojciech Szczęsny (32.) mają ponad 30 występów na koncie, do tej liczby "dobije" Mączyński, a po raz 29. koszulkę z orzełkiem na piersi założy Zieliński. Aż pięciu graczy nie zanotowało jeszcze nawet 5 meczów w kadrze (w tym gronie jest dwóch debiutantów).

Przewidywalny skład na mecz Polska - Meksyk:

Wojciech Szczęsny - Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek, Jarosław Jach - Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Tomasz Kędziora - Maciej Makuszewski, Mariusz Stępiński, Piotr Zieliński

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń