Reprezentacja Polski rozegra sparing z Meksykiem

Krzysztof Sobczak
28.09.2017 20:00
Adam Nawałka
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Piłkarska reprezentacja Polski w listopadzie spotka się z drużyną narodową Meksyku. Dla obu ekip ma to być pierwszy etap przygotowań do przyszłorocznego mundialu w Rosji.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"El Tri" mają już zapewniony udział w mistrzostwach świata po zwycięstwie w eliminacjach strefy CONCACAF. Biało-czerwoni o ten awans wciąż walczą - w październiku rozegrają decydujące mecze z Armenią (5.10) oraz z Czarnogórą (8.10). Podopieczni Adama Nawałki muszą zdobyć w tych starciach cztery punkty, ale może się okazać, że już po spotkaniu w Erywaniu będą mogli świętować sukces. Do tego potrzebne jest zwycięstwo oraz remis Czarnogóry z Danią.

Zobacz także

Mecz Polska - Meksyk odbędzie się 13 listopada w Gdańsku. Trzy dni wcześniej Chicharito i spółka zmierzą się z Belgią. Biało-czerwoni najprawdopodobniej spotkają się jeszcze z Urugwajem.

Ósmy mecz

Będzie to ósme spotkanie obu reprezentacji, ale pierwsze od 2011 roku. Wówczas w Warszawie padł remis 1:1, a na listę strzelców wpisywali się Paweł Brożek oraz Chicharito.

Ogólny bilans jest nieznacznie korzystniejszy dla biało-czerwonych, którzy wygrali trzy razy, dwa razy zremisowali i dwa razy przegrali.

RadioZET.pl/KS