Polska - Meksyk: Brak wygranej będzie oznaczał spadek w rankingu FIFA

Krzysztof Sobczak
13.11.2017 13:53
Polska - Czarnogóra
fot. Kuba Atys / Agecja Gazeta

Poniedziałkowe spotkanie z Meksykiem będzie okazją do sprawdzenia nowych zawodników przed mistrzostwami świata w Rosji. Ci, choć nie walczą o punkty w eliminacjach turnieju, będą chcieli pokazać się selekcjonerowi Adamowi Nawałce i powalczyć o utrzymanie 6. pozycji w rankingu FIFA.

Zagłosuj

Czy Polska utrzyma 6. miejsce w rankingu FIFA?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po remisie z Urugwajem stało się jasne, że w grudniowym zestawieniu biało-czerwoni nie wyprzedzą żadnej z pięciu czołowych drużyn. W poniedziałek nie zagrają więc o awans, ale o uniknięcie spadku.

Zobacz także

Sprawa jest prosta - wygrana pozwoli reprezentacji Polski na zachowanie 6. miejsca. Sprawy skomplikują się w przypadku remisu - wtedy podopieczni Adama Nawałki będą musieli liczyć na porażkę Hiszpanii z Rosją. Remis lub zwycięstwo "La Furia Roja" da im awans kosztem naszej kadry.

Jeśli biało-czerwoni przegrają z Meksykiem (16. miejsce w rankingu FIFA), na pewno wylądują na 7. pozycji, za Hiszpanią, a niewykluczone, że spadną na 8. lokatę. Stanie się tak, jeśli Francja wygra w meczu towarzyskim z Niemcami.

Ranking FIFA zostanie opublikowany 23 listopada, ale co najważniejsze dla reprezentacji Polski, nie będzie miał już znaczenia na podział na koszyki przed losowanie fazy grupowej mistrzostw świata (1 grudnia). Biało-czerwoni, nawet jak spadną na 8. pozycję, zostaną rozstawieni w gronie najlepszych.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS