Polska bez goli w meczach z Urugwajem i Meksykiem. Co na to Nawałka?

Andreas Nicolaides
14.11.2017 09:30
Adam Nawałka
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski ostatni raz nie strzeliła bramki w dwóch meczach z rzędu ponad 3 lata temu. Teraz sytuacja powtórzyła się w meczach z Urugwajem i Meksykiem. Trener Adam Nawałka nie jest tym jednak zmartwiony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Kompletnie mnie to nie martwi. Jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że takie mecze, które rozgrywane są po wywalczeniu awansu do mistrzostw świata, służą selekcji oraz sprawdzeniu innych systemów gry. Chcieliśmy sprawdzić ustawienie z trójką obrońców. Z Urugwajem wyglądało to całkiem dobrze, ale z Meksykiem już gorzej. To jednak drużyna ze światowej czołówki. Na pewno wyciągniemy z tego wnioski - powiedział Nawałka na pomeczowej konferencji prasowej.

W obu meczach - tak jak ponad trzy lata temu ze Szkocją (0:1) i Niemcami (0:0) - zabrakło kapitana biało-czerwonych Roberta Lewandowskiego.

W listopadzie postawił na młodych

W reprezentacji Polski w końcówce spotkania na boisku przebywało pięciu graczy młodego pokolenia: Jarosław Jach, Mariusz Stępiński, Tomasz Kędziora, Karol Linetty i Piotr Zieliński. Tylko ostatni nie brał udziału w młodzieżowych mistrzostwach Europy U-21, które w tym roku odbyły się w Polsce.

- Dokonamy gruntownej analizy poniedziałkowego spotkania. Indywidualne oceny będziemy wystawiać po tym jak opadną emocje. Nie chcę analizować gry poszczególnego zawodnika od razu po meczu - zaznaczył szkoleniowiec.

Postęp w grze Piotra Zielińskiego

- Mamy młodych zawodników, którzy harmonijnie się rozwijają. Mam na myśli Zielińskiego, który zrobił ogromny postęp w porównaniu do gry na Euro 2016. Podobna droga przed pozostałymi. Selekcja została poszerzona. W porównaniu do podstawowego składu z meczu z Portugalią na Euro 2016 w Gdańsku wystąpiło tylko dwóch graczy w pierwszej jedenastce. Mecz pokazał dużą różnicę pomiędzy nami a Meksykiem. Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji - ocenił Nawałka.

Losowanie grup MŚ 2018 bez obaw

Dodał, że nie ma żadnych oczekiwań, jeśli chodzi o grupowych rywali przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

- Nie ma problemu, jeżeli trafimy na Meksyk w grupie. Zostawiam to losowi. Będziemy doskonale przygotowani do tego turnieju - zapewnił.

Zobacz MEMY po meczu Polska - Meksyk:

RadioZET.pl/PAP/AN