Polska - Meksyk: Na zwycięstwo czekamy blisko 40 lat [BILANS]

Krzysztof Sobczak
13.11.2017 11:26
Polska - Meksyk
fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta

W poniedziałek reprezentacja Polski po raz ósmy zmierzy się z drużyną narodową Meksyku. Chociaż bilans spotkań jest nieznacznie korzystniejszy dla biało-czerwonych (3-2-2), to jednak na zwycięstwo z tym rywalem czekamy już 39 lat.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czerwcu 1978 roku, w fazie grupowej mistrzostw świata, Polacy pokonali ekipę z Ameryki Północnej 3:1 po dwóch golach obecnego prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i jednym trafieniu Kazimierza Deyny. Potem biało-czerwoni mierzyli się z tym przeciwnikiem jeszcze 4-krotnie i ani razy nie wygrali - dwa razy przegrali (1985 i 1989), a dwie ostatnie konfrontacje kończyły się remisami 1:1.

Zobacz także

W 2005 i 2011 roku patent na bramkarza rywali znajdował Paweł Brożek, który w obu tych spotkaniach wpisywał się na listę strzelców. Tamten mecz doskonale pamiętają tylko dwaj z obecnych kadrowiczów - Jakub Błaszczykowski oraz Maciej Rybus (wystąpił wtedy także Kamil Glik, ale on w piątek nie zagra - przyp. red.).

Trudno przewidzieć, jaki przebieg będzie miało poniedziałkowe starcie. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, że biało-czerwoni wystąpią w mocno eksperymentalnym składzie, a i rywale pozbawieni będą największych gwiazd - Javiera Hernandeza, Giovaniego dos Santosa i Hectora Herrery. Polacy będą musieli uważać przede wszystkim na dwóch szybkich i świetnie wyszkolonych technicznie skrzydłowych - Andresa Guardado i Carlosa Velę.

Mecz Polska - Meksyk rozpocznie się o godzinie 20:45.

RadioZET.pl/KS