Polska - Macedonia Płn.: Doskonały Krychowiak z Góralskim w tle [OCENY]

13.10.2019 23:08
Oceny po meczu Polska - Macedonia Północna
fot. PAP

Polska - Macedonia Północna OCENY (skala 1-10). Grzegorz Krychowiak i Robert Lewandowski poprowadzili naszą drużynę do zwycięstwa i awansu na Euro 2020, ale na wyróżnienie zasługuje również "as z rękawa" trenera Jacek Góralski oraz... selekcjoner Jerzy Brzęczek. Sprawdź noty po meczu Polska - Macedonia Północna.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wojciech Szczęsny 7: Bardzo dobra interwencja po strzale Alioskiego i skrócenie pola przy uderzeniu - ze spalonego - Nestorowskiego. Poza tym raczej bezrobotny, ale ten pierwszy moment mógł być bardzo istotny dla dalszych losów spotkania.

Zobacz także

Bartosz Bereszyński 7: Wrócił na swoją nominalną pozycję i od razu pokazał, że jest o dwie klasy lepszym zawodnikiem na prawej niż na lewej stronie. Świetna pierwsza połowa, nieco mniej przekonująca druga, ale tym meczem mógł wywalczyć sobie miejsce na tej flance kosztem Tomasza Kędziory, któremu tak naprawdę trudno było cokolwiek zarzucić w spotkaniach, w których występował.

Kamil Glik 6: Daleko trzymał Nestorowskiego od bramki i nie dopuszczał do niego piłki. Wywiązał się ze swoich zadań bez zarzutu.

Jan Bednarek 6: W zasadzie to samo co u Glika. Pandew parę razy go ograł, ale on nie pozostawał dłużny. Do poprawy cały czas rozegranie.

Arkadiusz Reca 6: Nie ma jeszcze zrozumienia z Grosickim, nie było też wrzutek z jego strony. Dużo biegał, szarpał, próbował zagrań "na ścianę", tylko nic z tego większego nie wynikało.

Eliminacje Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej" grupy

Jacek Góralski 9: Dostał szansę w miejsce bezbarwnego do tej pory Klicha i fantastycznie ją wykorzystał. Wykonywał czarną, niewdzięczną robotę po to, by Krychowiak mógł błyszczeć. Nie sposób nie docenić jego pracy, a jeszcze potrafił kilka razy wejść w akcję ofensywną.

Grzegorz Krychowiak 10: Najlepszy piłkarz na boisku. Podanie do Lewandowskiego przy pierwszej bramce to klasa światowa, wprowadzając Góralskiego Brzęczek dał mu więcej swobody i dołożył zadania ofensywne. Znakomicie pracował w defensywie, z wielką swobodą radził sobie z rywalami, a o tym, w jakiej jest formie, najlepiej świadczy próba dryblingu. Nieudana, bo jednak techniki trochę mu brakuje, ale to nie umniejsza jego zasług w to zwycięstwo. Znakomity występ, od Euro 2016 takiego go nie widzieliśmy w kadrze.

OCENY po meczu Polska - Macedonia Północna

Piotr Zieliński 7: Aktywniejszy w defensywie niż w ofensywie. Dobrze w pressingu, parę razy dobrze rozprowadził piłkę, tylko to wszystko było dość schematyczne. Brakowało w jego poczynaniach zaskoczenia, prostopadłych piłek, większość kierował jednak na boki, ale może takie były założenia, by rozciągać grę.

Sebastian Szymański 8: Kolejny dobry mecz skrzydłowego Dynama Moskwa. Na początku mało aktywny, ale z każdą minutą zaznaczał swoją obecność. Widać, że jest kreatywny, ma pomysły na rozgrywanie akcji, nie boi się pociągnąć z piłką kilka metrów, ale momentami brakuje jeszcze dokładności i porozumienia z kolegami.

Kamil Grosicki 7: Zwykle częściej zbiegał do linii i dośrodkowywał, dziś częściej łamał jednak do środka i napędzał akcje próbami prostopadłych dograń. Wrzutek oczywiście też nie brakowało. Zabrakło tylko konkretów, precyzji bądź odważniejszej decyzji. Przyzwoita współpraca z Recą, chociaż kilka razy powinien szybciej do niego dogrywać.

Robert Lewandowski 9: Ponownie bardziej rozgrywający niż napastnik. Miał swoją okazję w drugiej połowie, miał rzut wolny, i chociaż w jednej z tych sytuacji powinien trafić w bramkę. Włożył w ten mecz mnóstwo pracy i choć dorobku bramkowego nie powiększył, to zaliczył dwie asysty. Na dobrą sprawę po dwóch faulach na nim rywale powinni z hukiem wylecieć z boiska, bo to były faule z premedytacją.

ZMIANY

Przemysław Frankowski 7: Wejście smoka. Znakomicie przeczytał grę i wyczuł, że na tym "zielonym lodowisku" [wyjątkowo śliska murawa - przyp. red.] Lewandowskiemu piłka może uciec. Zaraz mógł mieć jeszcze asystę.

Arkadiusz Milik 7: Udane wejście i firmowy gol. Przypomniały się czasy eliminacji Euro 2016, gdy za czasów Adama Nawałki Milik i Lewandowski tworzyli zabójczy atak. Tym razem to napastnik Bayernu dogrywał do napastnika Napoli, ale to uderzenie było już indywidualną klasą młodszego z nich.

Krzysztof Piątek: Grał za krótko.

TRENER

Jerzy Brzęczek 9: Chyba po raz pierwszy możemy go pochwalić za taktykę. Widział formę Krychowiaka i wykorzystał ją ustawiając za jego plecami Góralskiego. Nie kombinował z rzucaniem zawodników na przedziwne pozycje, na których nie czują się dobrze - może poza Zielińskim, a postawił na prostotę. Do tego trafione zmiany - rezerwowi dali nam trzy punkty i przypieczętowali awans. Oby to były lepsze czasy dla tego szkoleniowca, bo do tej nie było w tym żadnego ładu i składu.

RadioZET.pl