Bandycki faul na Lewandowskim. Cud, że nie złamał nogi [WIDEO]

14.10.2019 10:17
Polska - Macedonia

Mecz Polska - Macedonia Północna (2:0) mógł fatalnie skończyć się dla Roberta Lewandowskiego. Kapitan biało-czerwonych padł ofiarą brutalnego faulu ze strony rywala i może mówić o dużym szczęściu, że nie doznał poważnej kontuzji.

Faul na Lewandowskim miał miejsce w 34. minucie meczu. Ilija Nestorovski ostro zaatakował w walce o piłkę, trafił korkami w łydkę, ale z taką siłą, że mógł złamać mu nogę i poważnie uszkodzić kolano.

Polska - Macedonia: Faul na Lewandowskim - WIDEO

Patrząc na wideo można tylko cieszyć się, że Lewandowskiemu nic się nie stało i był w stanie kontynuować grę. Pretensje można mieć natomiast do sędziego, bowiem Nestorovski został ukarany przez niego tylko żółtą kartką.

"Lewy" rozegrał z Macedonią Północną pełne 90 minut i, choć bramki nie strzelił, był kluczowy, bowiem zaliczył dwie asysty - przy golach Przemysława Frankowskiego i Arkadiusza Milika.

Polska po zwycięstwie nad Macedonią 2:0 zapewniła sobie awans do Euro 2020.

MEMY po meczu Polska - Macedonia: Geniusz Jerzy Brzęczek!