Reprezentacja Polski wraca do Chorzowa! Rywal i data potwierdzone

Krzysztof Sobczak
20.12.2017 10:17
Reprezentacja Polski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że 27 marca o godz. 20:45 reprezentacja Polski zmierzy się z Koreą Południową na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Spotkanie odbędzie się w ramach przygotowań obu ekip do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza drużyna narodowa ponownie będzie miała możliwość rywalizacji na tym historycznym, wyjątkowym obiekcie, który został całkowicie odnowiony i znowu będzie służył reprezentacji Polski. Jestem przekonany, że na Stadionie Śląskim rozegramy jeszcze wiele emocjonujących meczów – powiedział Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki.

Zobacz także

Po raz ostatni drużyna narodowa wystąpiła na Stadionie Śląskim 14 października 2009 w przegranym meczu ze Słowacją 0:1.

Spotkanie z Koreą Południową będzie czwartym sparingiem biało-czerwonych przed mundialem. Podopieczni Adama Nawałki mają już za sobą dwa testy - z Urugwajem i Meksykiem, a 23 marca w Gdańsku zmierzą się z Nigerią.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

W mistrzostwach świata Polska zagra w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Korea Płd. trafiła do jednej z najtrudniejszych grup (F) - z Niemcami, Meksykiem i Szwecją.

Turniej w Rosji odbędzie się w dniach 14 czerwca - 15 lipca.

RadioZET.pl/PZPN/KS