Zamknij

Reprezentacja Polski zagra na Stadionie Śląskim! Znamy rywala i datę

Andreas Nicolaides
12.12.2017 10:29
Stadion Śląski
fot. mat. pras. stadionslaski.pl

Reprezentacja Polski jeszcze przed MŚ 2018 w Rosji zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wszystko wskazuje na to, że zmierzy się z Koreą Południową, pożądanym przez Adama Nawałkę rywalem. Kiedy odbędzie się mecz Polska - Korea w Chorzowie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy reprezentacja Polski powinna częściej grać poza Warszawą?

Liczba głosów:

Starcie Polska - Korea będzie kolejnym etapem przygotowań biało-czerwonych do mundialu. Wcześniej Robert Lewandowski i spółka zagrają z Nigerią. Mecz z piłkarzami z Afryki ma się odbyć 23 marca we Wrocławiu.

Kiedy mecz Polska - Korea w Chorzowie?

Mecz Polska - Korea - jak informuje "Dziennik Zachodni"  - rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim 27 marca.

Korea to rywal, na którym bardzo zależy Adamowi Nawałce. Nasz selekcjoner chce zmierzyć się z zespołem przypominającym stylem gry Japonię - grupowego rywala biało-czerwonych na MŚ. Wspomniana wcześniej Nigeria to z kolei przygotowanie do starcia z drugim rywalem w grupie - Senegalem.

Reprezentacja wraca na Stadion Śląski

Marcowe spotkanie będzie wielkim powrotem kadry na stadion w Chorzowie. Ostatni raz Polska grała na tym obiekcie w 2009 roku. Do tego momentu to właśnie tu odbywała się większość spotkań reprezentacji. W 2009 roku rozpoczęła się wielka przebudowa obiektu, a jego otwarcie nastąpiło dopiero w październiku tego roku. Reprezentacja Polski zagościła przez ten czas na PGE Narodowym w Warszawie, na którym od 2012 roku rozgrywa wszystkie oficjalne spotkania el. MŚ czy Europy.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/AN