Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Reprezentacja Polski zagra na Stadionie Śląskim! Znamy rywala i datę

12.12.2017 10:29
sport

Reprezentacja Polski jeszcze przed MŚ 2018 w Rosji zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wszystko wskazuje na to, że zmierzy się z Koreą Południową, pożądanym przez Adama Nawałkę rywalem. Kiedy odbędzie się mecz Polska - Korea w Chorzowie?

Stadion Śląski fot. mat. pras. stadionslaski.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy reprezentacja Polski powinna częściej grać poza Warszawą?

Starcie Polska - Korea będzie kolejnym etapem przygotowań biało-czerwonych do mundialu. Wcześniej Robert Lewandowski i spółka zagrają z Nigerią. Mecz z piłkarzami z Afryki ma się odbyć 23 marca we Wrocławiu.

Kiedy mecz Polska - Korea w Chorzowie?

Mecz Polska - Korea - jak informuje "Dziennik Zachodni"  - rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim 27 marca.

Korea to rywal, na którym bardzo zależy Adamowi Nawałce. Nasz selekcjoner chce zmierzyć się z zespołem przypominającym stylem gry Japonię - grupowego rywala biało-czerwonych na MŚ. Wspomniana wcześniej Nigeria to z kolei przygotowanie do starcia z drugim rywalem w grupie - Senegalem.

Reprezentacja wraca na Stadion Śląski

Marcowe spotkanie będzie wielkim powrotem kadry na stadion w Chorzowie. Ostatni raz Polska grała na tym obiekcie w 2009 roku. Do tego momentu to właśnie tu odbywała się większość spotkań reprezentacji. W 2009 roku rozpoczęła się wielka przebudowa obiektu, a jego otwarcie nastąpiło dopiero w październiku tego roku. Reprezentacja Polski zagościła przez ten czas na PGE Narodowym w Warszawie, na którym od 2012 roku rozgrywa wszystkie oficjalne spotkania el. MŚ czy Europy.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/AN

Oceń