Polska - Korea Płd.: Taras Romańczuk wymienił się koszulką z... Kamilem Glikiem

Krzysztof Sobczak
28.03.2018 09:38
Debiut Tarasa Romańczuka w reprezentacji Polski
fot. PAP

Taras Romańczuk zanotował udany debiut w reprezentacji Polski. Biało-czerwoni z nim w wyjściowym składzie pokonali w Chorzowie Koreę Południową 3:2, a Ukrainiec, który kilka tygodni temu odebrał polskie obywatelstwo, mógł być z siebie zadowolony. Po spotkaniu przyznał, że z tego występu zachowa sobie dwie koszulki.

Zagłosuj

Czy Taras Romańczuk powinien otrzymać powołanie na MŚ 2018?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W podstawowym zestawieniu pomocnik Jagiellonii Białystok zastąpił Grzegorza Krychowiaka, który należał do najgorszych piłkarzy na boisku podczas piątkowego spotkania z Nigerią. 26-latek ma być alternatywą właśnie dla gracza WBA i już w pierwszym swoim występie pokazał, że powołanie go do kadry nie było dziełem przypadku i tzw. "zapychaniem dziur".

Zobacz także

Polska - Korea: Debiut Romańczuka

W swoim debiucie w koszulce z orzełkiem na piersi Romańczuk zaprezentował się solidnie. Dobrze rozdzielał piłki, świetnie się ustawiał i grał odpowiedzialnie. Niekiedy wiązało się to z odgrywaniem piłki do najbliższego kolegi czy brakiem podejmowania większego ryzyka, gdy była ku temu okazja, ale on dopiero wchodzi do tej drużyny i potrzebuje czasu, by poczuć się pewniej.

Zawodnik Jagi opuścił murawę w 61. minucie i od tego czasu, kiedy w środkowej linii pozostał Krzysztof Mączyński, a przed nim biegali Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik [to on zmienił Romańczuka - przyp. red], gra biało-czerwonych wyglądała znacznie gorzej. Oczywiście wpływ na to miały również inne roszady, ale to pokazuje, że zdyscyplinowany taktycznie defensywny pomocnik jest tej drużynie niezbędny.

Polska - Korea: Wymiana koszulki z Glikiem

Po spotkaniu Taras Romańczuk przyznał, że z tego meczu zachowa sobie miłe wspomnienia i dwie koszulki: swoją oraz... Kamila Glika. Tę pierwszą zamierza przekazać ojcu, drugą zachować dla siebie.

- Glik bardzo mi się podoba jako człowiek. Patrzę na niego, jak on się odżywia, jak spisuje się na treningu. Mam nadzieję, że czegoś się jeszcze od niego nauczę. Jest dla mnie wzorem - opowiadał w pomeczowych wywiadach, m.in. na łamach "Super Expressu".

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 3:2 po golach Roberta Lewandowskiego, Kamila Grosickiego i Piotra Zielińskiego. Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają bezpośrednio przed mundialem z Chile (8 czerwca).

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Polska - Korea Płd.: Stadion Śląski "odleciał" podczas polskiego hymnu [WIDEO]

Lewandowski przełamał niemoc! Zobacz gola w meczu z Koreą [WIDEO]

RadioZET.pl/SE/Twitter/KS