Zamknij

Tomaszewski wskazał winnego porażki. ''Strzał w kolano''

Dominik Gołdyn
25.06.2018 11:22
Jan Tomaszewski
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski przegrała z Kolumbią i w fatalnym stylu pożegnała się z finałami MŚ w Rosji. Jan Tomaszewski w ostrym słowach skomentował poczynania biało-czerwonych na rosyjskich boiskach. 

Mistrzostwa świata 2018 - TERMINARZ

Jan Tomaszewski na antenie TVP Łódź skrytykował decyzje Adama Nawałki. Najwięcej uwagi poświęcił osobie Piotra Zielińskiego. Były bramkarz reprezentacji Polski twierdzi, że wystawienie Zielińskiego w parze z Grzegorzem Krychowiakiem było ''strzałem w kolano''. 

- Myśmy przegrali mecz z Kolumbią spotkaniem z Senegalem. Zawodnicy sobie sami zdawali sprawę, że naprawdę graliśmy słabo - powiedział Tomaszewski.

Polska - Kolumbia. Jan Tomaszewski krytykuje 

- Biliśmy głową w mur. Przy stylu gry dwoma bocznymi wahadłowymi nie ma miejsca w pomocy dla Zielińskiego. Nawałka robił wszystko, by dla niego znaleźć miejsce i wystawił go jako rozgrywającego. Nie miał koncepcji. Niejednokrotnie mówiłem, że zawodnicy, którzy są wspaniali w klubach niekoniecznie mogą grać w reprezentacji. To się już w naszej piłce zdarzało. Tutaj jest pies pogrzebany. Na mistrzostwach Europy w pięciu meczach straciliśmy dwie bramki i tam praktycznie nie grał Zieliński. Kiedy Zieliński zaczął grać w tej drużynie, Lewandowski strzelał jak na zamówienie, ale my w dziesięciu meczach straciliśmy 14 bramek. Z tego Nawałka nie wyciągnął wniosków - dodał były bramkarz reprezentacji Polski.

Zobacz także

Trzeci turniej tej rangi w tym stuleciu kończy się dla Polaków praktycznie w ten sam sposób - po dwóch porażkach wiadomo, że trzeci mecz będzie stanowił pożegnanie, bo szans na awans do 1/8 finału już nie ma.

W środę reprezentacja Polski wyleci z Soczi do Wołgogradu, gdzie dzień później zagra z Japonią w swoim ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji.

Polska - Japonia: Kiedy mecz?

Mecz Polska - Japonia odbędzie się 28 czerwca o godz. 16. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/WP Sportowe Fakty/DG