Zamknij

Polska - Kolumbia U20 SKŁADY. Kto zagra od pierwszej minuty?

Andreas Nicolaides
23.05.2019 10:21
Polska U20 skład
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EAST NEWS

Mecz Polska - Kolumbia U20 zainauguruje mistrzostwa świata do lat 20. Na kogo postawi od pierwszych minut Jacek Magiera? Polska - Kolumbia U20 SKŁADY. Mecz na żywo od godz. 20.30 na sport.radiozet.pl.

Przewidywany skład na mecz Polska - Kolumbia U20 zakłada ustawienie 1-4-2-3-1. Jak podaje "Przegląd Sportowy", w bramce zobaczymy Radosława Majeckiego z Legii Warszawa. Przed nim linię obrony utworzą: Serafin Szota, Jan Sobociński, Sebastian Walukiewicz i Adrian Stanilewicz.

Zagłosuj

Czy Polska wygra z Kolumbią?

Liczba głosów:

MŚ U20. SKŁAD reprezentacji Polski na mecz z Kolumbią

Rolę dwóch środkowych pomocników w meczu Polska - Kolumbia U20 mają pełnić Bartosz Slisz i Tomasz Makowski. Przed nimi - w roli ofensywnego pomocnika - zagra Adrian Łyszczarz. Na skrzydłach zobaczymy najprawdopodobniej Davida Kopacza i Tymoteusza Puchacza. W ataku wystąpi natomiast Dominik Steczyk.

Mecz Polska - Kolumbia U20 będzie dla biało-czerwonych pierwszym na mistrzostwach świata U20. W kolejnych spotkaniach kadra Jacka Magiery zmierzy się jeszcze z Senegalem i Tahiti.

Reprezentacja Polski grała na MŚ U20 czterokrotnie. Najlepszy wynik osiągnęła w 1983 roku, kiedy to zdobyła brązowy medal. Teraz, jak podkreślił prezes Zbigniew Boniek, celem jest minimum wyjście z grupy. O to nie powinno być trudno, bowiem awans wywalczą dwie najlepsze drużyny z każdej z grupy i cztery najlepsze z trzecich miejsc.

MŚ U 20. Polska - Kolumbia SKŁADY

Polska U 20 SKŁAD przewidywany: Majecki - Szota, Walukiewicz, Sobociński, Sanilewicz - Slisz, Makowski - Kopacz, Łyszczarz, Puchacz - Steczyk

Kolumbia U20 SKŁAD przewidywany: Mier - Vera, Cuesta, Palma, Arroyo - Alvarado, Perea, Balanta - Sinisterra, Hernandez, Angulo

Mecz Polska - Kolumbia U20 na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 20.30.

RadioZET.pl/AN