MŚ U20: "Biało-czerwoni" przegrywają z Kolumbijczykami. Fatalny mecz polskiej obrony

Marek Garus
23.05.2019 22:30
Polska - Kolumbia U20

Polska przegrała z Kolumbią 0:2 po golach Ivana Angulo i Luisa Sandovala w pierwszym meczu mistrzostw świata do lat 20. Kontuzjowany Sebastian Walukiewicz, który popełnił fatalny błąd przy pierwszej bramce dla "Los Cafeteros", opuścił boisko na noszach.

Inauguracyjny mecz reprezentacji Polski na mistrzostwach świata U20 nie rokuje dobrze na przyszłość "biało-czerwonych" w dalszych starciach Grupy A. Po bardzo słabym spotkaniu na Stadionie Widzewa Łódź polscy piłkarze przegrali z Kolumbią 0:2.

Mimo takiego opisu stanu rzeczy, pierwsza połowa spotkania zaczęła się obiecująco. Po kilku składnych akcjach wydawało się, że Polacy będą w stanie zagrozić rywalom z Ameryki Południowej, jednak nie potrwało to długo. W 23. minucie meczu fatalny błąd Sebastiana Walukiewicza, który próbował zagrać futbolówkę do stojącego najbliżej niego partnera z obrony, wykorzystał Ivan Angulo. Kolumbijczyk przechwycił podanie polskiego defensora, ułożył sobie piłkę do strzału, a następnie spokojnie pokonał Radosława Majeckiego. Pierwsze 45 minut spotkania zakończyło się wynikiem 1:0 dla "Los Cafeteros", a Polacy nie wykazywali w trakcie nich żadnych chęci do chociażby podjęcia walki z rywalem.

W drugiej części spotkania sytuacja niewiele się zmieniła, a pogorszył ją jeszcze bardziej fakt, że w 55. minucie meczu kontuzjowanego Walukiewicza zastąpił na boisku Jakub Bednarczyk. Obrońca Pogoni Szczecin [od lipca Cagliari - przyp. red.] doznał poważnego urazu podczas jednego ze strać z rywalem i, trzymając się za kolano, opuścił murawę na noszach.

W trakcie śledzenia dalszych trzydziestu-kilku minut meczu "biało-czerwonych" z Kolumbią nie sposób nie wspomnieć o najjaśniejszej postaci polskiej kadry w tym spotkaniu, czyli... Radosławie Majeckim. Polski golkiper wielokrotnie wybronił reprezentację Polski przed utratą bramki, nawet, gdy był wystawiany przez własnych obrońców na liczne próby i zrobiłby to jeszcze raz w doliczonym czasie gry, gdyby do dobitki po strzale rezerwowego Johana Carbonero nie dobiegł inny zmiennik, Luis Sandoval. Skrzydłowy Barranquilli przyjął bowiem piłkę sparowaną przez Majeckiego i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę ustalił wynik meczu na 2:0 dla "Los Cafeteros".

W czwartej doliczonej minucie spotkania algierski sędzia Mustapha Ghorbal zagwizdał koniec pojedynku, a Polacy przegrali swój pierwszy mecz w fazie grupowej mistrzostw świata U20 całkowicie zasłużenie. Po fatalnym występie obrony, która raz po raz wystawiała Radosława Majeckiego na groźne akcje rywali, pozostaje trzymać kciuki za to, że Jackowi Magierze uda się rozwiązać problem "biało-czerwonych" w defensywie i zobaczymy jeszcze jego podopiecznych w fazie pucharowej polskiego Mundialu do lat 20.

Kolejny mecz na MŚ U20 w Grupie A Polacy rozegrają z reprezentacją Tahiti. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 26 maja o godzinie 20:30 na Stadionie MOSiR w Lublinie.

Zapis relacji z meczu Polska - Kolumbia U20:

KONIEC

Sędzia kończy spotkanie! Polska przegrywa z Kolumbią 0:2 po golach Ivana Angulo i Luisa Sandovala. Dziękuję za wspólnie przeżyte emocje i zapraszam na kolejne relacje meczów "Biało-Czerwonych" na MŚ U20 w Polsce. Miłego wieczoru!

90+3'

Fenomenalna akcja Carbonero, Kolumbijczyk przedryblował kilku polskich piłkarzy, uderzył na bramkę, lecz świetnie obronił Majecki. Nie zdołał jednak wyłapać dobitki i Sandoval strzelił gola na 2:0 dla Kolumbii.

90+1'

Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry cztery minuty. Za kontuzjowanego Andresa Reyesa na boisku pojawi się Carlos Teran.

90'

Przerywają grę Polacy - na boisku leży Andres Reyes.

88'

Teraz z piłką w polu karnym znalazł się Makowski, ale Mier ubiegł polskiego pomocnika.

86'

Arbiter upomina Pereę po kolejnym faulu, a po wykonaniu rzutu wolnego na bramkę Kolumbijczyków próbował uderzyć Bednarczyk, jednak mocno niecelnie.

85'

Ponownie Majecki postawiony przed trudną sytuacją, ale polski bramkarz dobrze, daleko wybił piłkę.

84'

Teraz z dystansu na bramkę Miera próbował uderzyć Makowski, ale nad poprzeczką kolumbijskiego bramkarza.

83'

Zmiana w reprezentacji Polski: za Puchacza na murawie pojawił się Adrian Benedyczak.

82'

Za to teraz Carbonero świetnie uderzył na bramkę Majeckiego i trafił w poprzeczkę! Ależ szczęście polskiego bramkarza.

81'

Teraz świetne podanie do Carbonero, ale zmiennik Angulo nie zdecydował się na szybkie podanie do kolegów w polu karnym i znacznie zwolnił akcję.

79'

Teraz w polu karnym Polaków z piłką przy nodze znalazł się Vera, ale Kolumbijczyk przymierzył minimalnie obok dalszego słupka Majeckiego.

77'

Faul Perei na Puchaczu i zmiana w reprezentacji Kolumbii. Za Ivana Angulo na boisku pojawi się Johan Carbonero.

76'

Przed szansą kontry Steczyk, ale Cuesta z łatwością odebrał piłkę polskiemu napastnikowi.

75'

Teraz z piłką świetnie przy nodze radził sobie Ivan Angulo, ale w końcu stracił jej posiadanie.

74'

Faul Sobocińskiego na Sandovalu.

73'

Po rzucie rożnym dla Polski na bramkę uderzył Bednarczyk, jednak obronił z niemałym trudem Miera.

72'

Fenomenalna akcja Kolumbijczyków: na bramkę po solowej akcji uderzył Sandoval, lecz po raz kolejny broni Majecki. Dalszy atak "Los Cafeteros" zablokowali polscy obrońcy.

71'

Ponad 17 tysięcy osób na Stadionie Widzewa Łódź.

69'

Teraz dłużej wreszcie przy piłce Polska. Zylla próbował prostopadłego podania do Steczyka, ale polskiemu napastnikowi nie udało się przyjąć futbolówki.

67'

Zmiana w reprezentacji Polski: Marcel Zylla pojawia się na boisku za Mateusza Bogusza.

66'

W pole karne dośrodkowywała Kolumbia, ale piłkę wyłapał Majecki.

65'

Teraz fragment szybkich akcji obu drużyn, ale wszystkie kończyły się mniej więcej na 40 metrze przed bramką Miera i Majeckiego.

63'

Teraz bardzo dobra okazja dla Kolumbii. W polu karnym znalazł się Sandoval, który próbował zagrania do wchodzącego w jedenastkę Polaków Sinisterry, ale blokowany przez polskich obrońców.

61'

Dobra dwójkowa akcja Stanilewicza z Puchaczem, jednak przytomnie interweniowali obrońcy Kolumbii. "Los Cafeteros" próbowali zaskoczyć Polaków z kontry, ale strzał jednego z Kolumbijczyków z łatwością złapał Majecki.

59'

Schodzi z boiska Cucho Hernandez. Na murawie pojawia się Luis Sandoval.

58'

Ponownie akcja Kolumbijczyków: z prawej strony próbował dośrodkować Arroyo, ale wrzutka wybita przez stoperów reprezentacji Polski.

56'

Próbował z dystansu Vera, ale uderzył bardzo wysoko nad bramką.

55'

Bardzo poważna kontuzja Walukiewicza. Polak opuszcza boisko na noszach. W jego miejsce na murawę wbiega Jakub Bednarczyk.

51'

Kolejny błąd polskich obrońców: Slisz źle podał do Sobocińskiego, który stracił piłkę na rzecz Ivana Angulo. Kolumbijczyk znalazł się w podobnej sytuacji jak przy pierwszej bramce, ale tym razem fenomenalnie w bramce zachował się Radosław Majecki.

50'

Bezbarwne pierwsze pięć minut meczu. Polacy próbują prowadzić grę, ale, no właśnie, jedynie próbują.

48'

Druga żółta kartka dla Kolumbii. Za faul na Sliszu ukarany Alvarado.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Przy piłce Polska.

HT

A w doliczonym czasie bez większych sytuacji. Koniec pierwszej części spotkania! Polacy przegrywają z Kolumbią 0:1 po golu Ivana Angulo.

45+1'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Rzut rożny wstrzymany - przepychanki Sobocińskiego i Steczyka z piłkarzami Kolumbii. Kolejne dośrodkowanie z kornera Puchacza dobre, ale niewykorzystane przez Polaków.

44'

Dośrodkowywał sam poszkodowany, dobra wrzutka, ale Reyes wybił piłkę na rzut rożny.

43'

Teraz skrzydłem atakował Puchacz, ale Polaka faulował ostro Vera. Żółta kartka dla Kolumbijczyka.

41'

Faul Szoty na Sinisterze. Napastnik sprawia Polakom dzisiaj wiele problemów.

40'

Teraz znowu atak Kolumbijczyków: na bramkę Majeckiego próbował uderzać Sinisterra, ale blokowany napastnik Feyenoordu.

38'

Teraz kolejna dobra akcja Kolumbii. W pole karne do Cucho zagrał Arroyo, jednak napastnik nie trafił czysto w piłkę. Uderzenie dobijał Perea, ale minimalnie nad bramką po odbiciu się piłki od Sobocińskiego. Rzut rożny dla "Los Cafeteros" niewykorzystany.

35'

Przy piłce na środku boiska był Slisz, który miał możliwość zagrania na skrzydła, ale wycofał futbolówkę, przez co Polacy stracili jej posiadanie.

34'

Rzut rożny dla reprezentacji Kolumbii: dośrodkowywał Ivan Angulo, ale za płasko i za lekko. Wybijają piłkę polscy defensorzy.

32'

Teraz na bramkę Polaków uderzył z główki Cucho, ale pewnie broni Majecki.

30'

Na bramkę Miera uderzył Puchacz, ale piłka ledwo doczłapała się do rąk kolumbijskiego golkipera.

29'

Próbowali ataku Polacy, ale Bogusz stracił piłkę w środku boiska.

29'

Znowu naciskana była obrona Polaków, ale Majecki zdołał wybić piłkę daleko przed siebie.

27'

Po golu dla Kolumbijczyków Polacy nie mogą odnaleźć się na boisku, oddając inicjatywę przeciwnikom.

23'

Gol dla Kolumbii. Koszmarny błąd Walukiewicza kończy się bramką Ivana Angulo. 1:0 dla "Los Cafeteros".

20'

Atakowali trójką Polacy, ale szybko stracili posiadali futbolówki.

19'

Kontuzjowani byli Sinisterra oraz Walukiewicz, ale zawodnicy wrócili do gry.

17'

Teraz na bramkę Majeckiego uderzył z dystansu Perea, ale niewiele ponad poprzeczką. Wcześniej blokowany był strzał Sinisterry.

16'

Groźny rzut wolny dla Kolumbii: z dobrej pozycji dośrodkowywał Sinisterra, ale pewnie interweniował jeden z polskich obrońców.

14'

W akcji przy linii boiska tym razem Kopacz, który ściął z piłką do środka pola, ale szybko stracił posiadanie futbolówki.

13'

Tym razem wrzucała Kolumbia, a konkretniej Sinisterra, jednak dośrodkowanie piłkarza wybite przez obrońcę Polski.

12'

Ponownie atakowała Polska, przy piłce był Stanilewicz, stracił futbolówkę, po czym zebrał ją Walukiewicz, lecz Polak sfaulował w ataku.

10'

Tym razem dośrodkowanie Bogusza, ale ponownie piłkę w ręce łapie Mier.

8'

Pierwsza akcja Polaków: piłkę na skrzydle otrzymał Stanilewicz, świetnie dośrodkował, ale futbolówkę przed nosem napastnika Polaków sprzątnął Kevin Mier.

7'

Leżał po starciu z Pereą Puchacz, ale kapitan Polaków szybko wznowił grę.

6'

Teraz pierwsza akcja Kolumbijczyków: piłkę na skrzydle od Perei otrzymał Ivan Angulo, wdał się w drybling z polskim obrońcą, jednak stracił panowanie nad futbolówką.

4'

Póki co bez sytuacji, Polska dłużej utrzymywała się przy piłce, ale straciła teraz posiadanie futbolówki na rzecz rywali.

1'

A tymczasem wracamy do meczu Polska - Kolumbia i rozpoczynamy spotkanie! Przy piłce "Biało-Czerwoni".

20:28

Napastnik reprezentacji Senegalu, Amadou Sagna, ustrzelił w meczu z Tahiti nie tylko hattricka, ale także najszybszą bramkę w historii MŚ U20. Afrykańczykowi wystarczyło 9,6 sekundy do strzelenia pierwszego gola w spotkaniu.

20:25

Swoje spotkanie rozegrali już inni rywale Polaków z Grupy A na Mundialu do lat 20: Tahiti z Senegalem. Mecz zakończył się pewną wygraną Afrykańczyków 3:0 i hattrickiem Amadou Sagnii.

20:19

Drudzy Kolumbijczycy:

20:17

Na początek składy obu drużyn. Pierwsi gospodarze turnieju - Polska:

20:15

Dobry wieczór! Rozpoczynamy relację spotkania Polska - Kolumbia w pierwszym meczu "Biało-Czerwonych" na Mistrzostwach Świata U-20. Zapraszam do wspólnego przeżywania emocji!